У Житомирі для 120 родин, які виховують дітей з комплексною інвалідністю, проводять розвиваючі уроки (ФОТО, ВІДЕО)

У Житомирі для 120 родин, які виховують дітей з комплексною інвалідністю, проводять розвиваючі уроки (ФОТО, ВІДЕО). бф місія в україну, житомир, дозвілля, сенсорно-розвиваючий урок, інвалідність

У Житомирі для 120 родин, які виховують дітей з комплексною інвалідністю, проводять розвиваючі уроки. бф місія в україну, житомир, дозвілля, сенсорно-розвиваючий урок, інвалідністьСуспільне Житомир

У Житомирі благодійний фонд “Місія в Україну” проводить для 120 родин, які виховують дітей з комплексною інвалідністю, проводять сенсорно-розвиваючі уроки.

Про це Суспільному розповіла менеджерка зі зв’язків з громадськістю благодійного фонду “Місія в Україну” Тетяна Грасюк. За її словами, діти, які беруть участь у реабілітації, за станом здоров’я не можуть відвідувати садочки:

“У нас на програмах соціальної реабілітації заходиться 120 дітей. Сьогодні ви побачили фрагмент уроку. Подібні уроки у нас проводяться для 30-40 дітей у місяць. І це діти, які за станом здоров’я не можуть відвідувати садочки, або школи. Але ця реабілітація для них дуже важлива. Тому що вони, як і звичайні діти, мають право на освіту. Вони не можуть залишатися в ізоляції. Для них затримка розвитку або відсутність розвитку – це неможливість далі бути незалежними і неможливість розвивати свій потенціал. Тобто вони просто приречені на самотність. А кожна дитина має право на навчання, на дозвілля та розвиток. Тому ми намагаємося усіма силами допомогти таким дітям надати те, що їм належить по праву”.

У Житомирі для 120 родин, які виховують дітей з комплексною інвалідністю, проводять розвиваючі уроки. бф місія в україну, житомир, дозвілля, сенсорно-розвиваючий урок, інвалідністьСуспільне Житомир. У Житомирі для 120 родин, які виховують дітей з комплексною інвалідністю, проводять розвиваючі уроки

Вихователька Тетяна Базилевич п’ять років проводить сенсорно-розвиваючі уроки для дітей з комплексною інвалідністю:

“Я маю нагоду допомагати діткам завдяки таким сенсорно розвиваючим урокам. Ми співаємо, малюємо, розвиваємося. Мамам доносимо те, щоб вони не мають боятися виходити зі своїми дітьми на вулицю. Тому що більшість мам сидять вдома. Вони не хочуть, щоб зайвий раз на їх дітей дивилися, щоб якимось чином їх засмутили. Бо це діти, у яких до одного діагнозу дописано ще п’ять речень інших діагнозів. Це і ДЦП, і пластичний децеперез. Це і дітки, які мають атрофію зорових нервів. І вони попри свою особливість не можуть відвідувати звичайні садочки. І ви самі бачили – деякі сидять у своїх мам на руках, бо не можуть сісти на звичайний стілець. Але вони мають змогу займатися у нас. І у нас є для них усе необхідне”.

У Житомирі для 120 родин, які виховують дітей з комплексною інвалідністю, проводять розвиваючі уроки. бф місія в україну, житомир, дозвілля, сенсорно-розвиваючий урок, інвалідністьСуспільне Житомир. У Житомирі для 120 родин, які виховують дітей з комплексною інвалідністю, проводять розвиваючі уроки

Софія Прищепа виховує сина Ярослава, який має комплексну інвалідність. За її словами, такі уроки навіть у онлайн режимі допомагають її дворічному синові розвиватися:

“Ці уроки дають розвиток дитині. Оскільки з нашими діагнозами ми не можемо відвідувати садочок. Місія нам допомагає, це є своєрідне відвідування садочка. Коли не було карантину, ми ходили на зайняття. А наразі займаємося онлайн. Але з нетерпінням чекаємо на закінчення карантину і на зайняття офлайн. Бо живе спілкування все одно краще і Ярославчик полюбляє спілкуватися і бачити людину вживу, посміхатися їй і щось відповідати”.

Авторка: Антоніна Тугас

Камера: Віктор Підвисоцький

Олена Слободенюк

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*