В обласному центрі комплексної реабілітації осіб з інвалідністю можна одночасно лікуватися та опанувати професію

В обласному центрі комплексної реабілітації осіб з інвалідністю можна одночасно лікуватися та опанувати професію. бердянськ, лікування, професійне навчання, сайтобудування, інвалідність, person, indoor, clothing, floor, wall, smile, standing, posing, group, woman. A group of people posing for the camera

В обласному центрі комплексної реабілітації осіб з інвалідністю можна одночасно лікуватися та опанувати професію. бердянськ, лікування, професійне навчання, сайтобудування, інвалідність

Запорізький обласний центр комплексної реабілітації осіб з інвалідністю був відкритий у 2003 році. І сьогодні продовжує успішно реалізовувати завдання як з професійного навчання осіб з інвалідністю, їх зайнятості, розробки та впровадження наукових досягнень, так і проводити різноманітні реабілітаційні заходи соціального, психологічного, фізичного, культурологічного спрямування.

Установа має належний освітній, матеріально-технічний та кадровий потенціал. Приміщення обладнано пристроями для забезпечення відносної побутової незалежності. В житловому корпусі створено умови для повноцінного відпочинку слухачів і вирішення їх особистих потреб.

За повідомленням Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації, наразі 40 осіб з інвалідністю з усіх районів області одночасно можуть скористатися послугами з професійної реабілітації. За період діяльності центру більше тисячі людей з обмеженими можливостями отримали свідоцтва та професійні навички роботи. У цьому році в центрі відбулося чотири заїзди і 67 осіб отримують різноманітні форми реабілітаційних заходів.

У процесі проходження професійної реабілітації можна стати електромонтером, кравцем і кваліфікованим робітником з найбільш популярних професій – манікюрниця, перукар. Рекордсмени серед професій, які обирають слухачі, «Оператор комп’ютерного набору» та «Адміністратор». Особи з інвалідністю вчаться працювати з текстовими файлами, інтернетом, веб-дизайном, комп’ютерною графікою.

Днями тут успішно завершилися курси з web-розробки. Ще у листопаді 2018 року обласний центр комплексної реабілітації осіб з інвалідністю приєднався до всеукраїнського соціально-освітнього проекту з основ web-розробки – WOW Teachers від BrainBasketFoundation. Це дало можливість у лютому цього року відкрити курси з основ сайтобудування. Слухачами курсу стали 16 осіб, які під час факультативного навчання впродовж двох місяців не лише отримали базові знання з розробки web-сайтів з використанням інструментарію HTML-CSS-JS, але й виконали ряд практичних завдань для закріплення вивченого, опанували необхідний мінімум суміжних знань та навичок web-розробника. Та найголовніше, що кожен з них самостійно розробив та запустив у роботу власний сайт.

Слід відзначити практичну значимість факультативу, адже кожен слухач навчився розробляти веб-сайти, наповнювати їх контентом, викладати на безкоштовний хостинг та адмініструвати. Під час проходження курсу слухачі безпосередньо ознайомилися з сучасними ІТ-професіями: web-розробник, web-дизайнер, SEO-спеціаліст, Front-end програміст, контент-менеджер, тестувальник. Кожному слухачеві були надані не лише рекомендації щодо подальшого вдосконалення набутих вмінь та навичок, а й продемонстровано онлайн курси, на яких можна безкоштовно підвищувати свою професійну майстерність, та онлайн платформи, де можна шукати роботодавців або виконувати завдання дистанційно, тобто працювати на фрілансі.

Таким чином, отримані знання, вміння та навички не лише підвищать шанси випускників на ринку праці, але й нададуть змогу додаткового заробітку та можливості працювати вдома, що є важливим для людей з малою мобільністю.

Всі слухачі, які успішно виконали поставленні завдання та вдало пройшли випускне тестування, отримали сертифікати. Благодійний фонд Brain Basket висловив подяку керівництву центру за сприяння в реалізації цього всеукраїнського соціального освітнього проекту. Завдяки підтримці Міжнародного фонду «Відродження» курс був повністю безкоштовним для слухачів центру.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Запорізька обласна державна адміністрація

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*