В Умані відбувся Всеукраїнський семінар «Ознайомлення з роботою сучасних реабілітаційних центрів. Обмін досвідом»

В Умані відбувся Всеукраїнський семінар «Ознайомлення з роботою сучасних реабілітаційних центрів. Обмін досвідом». умань, психічні розлади, семінар, співпраця, інвалідність, wall, indoor, person, human face, ceiling, clothing, flower, woman, event, several. A couple of people that are standing in a room

В Умані відбувся Всеукраїнський семінар «Ознайомлення з роботою сучасних реабілітаційних центрів. Обмін досвідом». умань, психічні розлади, семінар, співпраця, інвалідність

З 26 по 30 липня в рамках Всеукраїнського семінару «Ознайомлення з роботою сучасних реабілітаційних центрів. Обмін досвідом», ГО «Всеукраїнська організація осіб з інвалідністю «Гармонія» за підтримки Мінсоцполітики України, Фонду соціального захисту інвалідів та сприяння Уманської міської ради в актовій залі адміністративного будинку Національного дендрологічного парку «Софіївка» НАН України провела пленарне засідання.

У зібранні всеукраїнського рівня взяли участь представники міської влади, громадських організацій, органів соціального захисту з усіх регіонів України.

Відкрив семінар Президент ГО «Всеукраїнська громадська організація осіб з інвалідністю «Гармонія», кандидат економічних наук, Заслужений працівник соціальної сфери України Юрій Антропов.

За дорученням міського голови Олександра Цебрія зі словами вітання та найкращими побажаннями щодо плідної співпраці у внесенні конструктивних пропозицій та покращення соціального захисту осіб з інвалідністю до учасників зібрання звернулася заступник міського голови Юлія Малішевська.

З вітальними словами виступив директор Департаменту соціального захисту населення Черкаської облдержадміністрації Руслан Чикало, який подякував за співпрацю у сфері реабілітації осіб з інвалідністю.

Модератор семінару – начальник управління праці та соціального захисту населення Уманської міської ради, заслужений працівник соціальної сфери України Галина Кучер презентувала досвід роботи м. Умань у сфері надання реабілітаційних послуг та створення реабілітаційних установ.

Заступник директора Черкаського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів Світлана Сук, депутат Черкаської обласної ради, заступник голови постійної комісії з питань охорони здоров’я Валентин Судакевич доповнили виступаючих конкретними пропозиціями щодо працевлаштування осіб з інвалідністю, набутою внаслідок психічних розладів, доцільності функціонування шкіл-інтернатів для дітей з психофізичними вадами. Заступник головного лікаря КЗ «ЧОЦ МСЕ ЧОР» Оксана Тіліженко та медична сестра з соціальної реабілітації міжрайонної МСЕК №3 КЗ «ЧОЦМСЕЧОР» Вікторія Бояр презентували новий вид реабілітації осіб з інвалідністю в Україні – інклюзивний соціально-реабілітаційний туризм. Аспірант Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини Алла Войтовська розповіла про освітні послуги для осіб з інвалідністю, які надаються в університеті. Директор Реабілітаційної установи змішаного типу для інвалідів та дітей-інвалідів «Наш дім» імені Валентини Бондаренко Бориспільської міської ради Київської області Надія Литвиненко розповіла про реабілітаційні послуги, які надає їх установа. Лікар-психіатр КНП «Уманська психіатрична лікарня» Катерина Марченко ознайомила присутніх про зміни в законодавстві щодо надання психіатричної допомоги.

Представники з різних регіонів України виступали зі своїми пропозиціями та проблемними питаннями у сфері реабілітації осіб з інвалідністю з психічними розладами.

Підсумовуючи виступи, Президент ГО «ВООІ» «Гармонія» Юрій Антропов порушив ряд проблемних питань щодо соціального захисту осіб з інвалідністю, набутої внаслідок психічних розладів, запропонував всім подати свої пропозиції до проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Державної програми розвитку системи реабілітації та трудової зайнятості осіб з психічними розладами на період до 2021 року», яка була розглянута та обговорена на засіданні. Повідомив, що за результатами роботи семінару всі пропозиції будуть направлені у вищі органи влади для врахування під час внесення змін до чинного законодавства.

Семінар безумовно залишив гарні враження, кращі надбання та досвід по роботі з людьми з особливими потребами поширюватиметься по Україні, а підготовлені пропозиції вкотре привернуть увагу владних структур до створення умов для комфортного життя в соціумі особам з інвалідністю.

Уманська міська рада. Виконавчий комітет

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*