В Запоріжжі підвищують кваліфікацію фахівці установ соціальної реабілітації дітей з інвалідністю

В Запоріжжі підвищують кваліфікацію фахівці установ соціальної реабілітації дітей з інвалідністю. запоріжжя, заняття, курси, підвищення кваліфікації, інвалідність, person, indoor, table, wall, clothing, ceiling, people, woman, computer, laptop. A group of people sitting at a table

В Запоріжжі підвищують кваліфікацію фахівці установ соціальної реабілітації дітей з інвалідністю. запоріжжя, заняття, курси, підвищення кваліфікації, інвалідність

За ініціативи комунального закладу «Запорізький обласний центр соціальної реабілітації дітей – інвалідів» Запорізької обласної ради (далі Центр), підпорядкованого Департаменту соціального захисту населення обласної державної адміністрації (далі – Департамент) проводяться курси з підвищення кваліфікації фахівців установ соціальної реабілітації дітей з інвалідністю.

Слухачі курсів – працівники центрів, відділень соціальної реабілітації дітей з інвалідністю та дитячих будинків – інтернатів системи соціальної сфери.

Захід проводиться на базі Центру. До навчального процесу залучені представники Державної реабілітаційної установи «Центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю «Мрія» міста Миколаїв, що має державну ліцензію. Це дозволяє після закінчення курсів його слухачам отримати відповідне посвідчення державного зразку. Вказаний документ є необхідним для наступної атестації, яку педагогічні працівники повинні проходити не рідше ніж 1 раз на 5 років.

Присутні на курсах фахівці працюють з дітьми з інвалідністю та дітьми групи ризику віком до 3-х років.

На відкритті заходу начальник управління соціальних послуг та соціального забезпечення Департаменту Вікторія Герасименко проінформувала слухачів, що на перше півріччя 2018 року в області проживало майже 122 тисячі осіб з інвалідністю, серед них – 6,7 тис. дітей.

Успішно діють державні і місцеві програми, спрямовані на соціальний захист осіб з інвалідністю. Одним з провідних напрямів є їх реабілітація.

Діють три центри соціальної реабілітації та одна – комплексна установа:

– комунальний заклад «Запорізький обласний центр соціальної реабілітації дітей з інвалідністю» Запорізької обласної ради;

– комунальна установа «Центр соціальної реабілітації дітей з інвалідністю» Приморської міської ради в ОТГ;

– комунальна установа «Центр соціальної реабілітації дітей з інвалідністю» Бердянської міської ради;

– комунальна установа «Центр комплексної реабілітації осіб з інвалідністю» Мелітопольської міської ради.

Окрім центрів функціонують відділення соціальної реабілітації дітей з інвалідністю, в структурі територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг): сім в закладах терцентру Запорізької міськради, інші – Енергодарської міської ради, Пологівської й Оріхівської районних рад.

Щороку у вказаних центрах та відділеннях реабілітацію проходить понад тисяча дітей з інвалідністю.

Також в області діє комунальна установа «Запорізький обласний центр професіональної реабілітації інвалідів» Запорізької обласної ради, в якому громадяни віком від 16 років можуть безкоштовно набути професію, одночасно оздоровитись, отримати комплекс психокорекції та соціальної реабілітації.

Для дітей з вадами фізичного або розумового розвитку в області функціонують дитячі будинки – інтернати 2-4 профілю: комунальна установа «Запорізький дитячий будинок – інтернат» Запорізької обласної ради та дитяче і молодіжне відділення у комунальній установі «Таврійський будинок інвалідів» Запорізької обласної ради. Зараз в цих установах перебуває 100 дітей .

Урядом прийняте розпорядження «Про Національну стратегію реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017-2026 роки та План заходів з реалізації її першого етапу». Йдеться про те, що діти з інвалідністю повинні отримувати всі необхідні соціальні послуги за місцем проживання: раннє втручання, денний догляд, підтримане проживання, транзитне перебування, а також якісні медичні послуги й інклюзивну освіту.

Головне завдання реформи – попередити потрапляння дітей в інтернатні установи і забезпечити їм сімейні форми виховання.

Відповідне розпорядження про затвердження Плану заходів щодо реформування системи інституційного догляду та виховання дітей прийняте головою Запорізької облдержадміністрації. Ним передбачено перепрофілювання дитячого і молодіжного відділень Таврійського будинку інвалідів у психоневрологічне відділення змішаного типу, відкриття відділення паліативного догляду та підтриманого проживання у Запорізькому дитячому будинку – інтернаті.

Наразі не йдеться про закриття установ соціальної сфери, а про поступове впровадження в них інноваційних методів роботи.

Вікторія Герасименко підкреслила, що система надання соціальних послуг не стоїть на місці, затверджуються стандарти соціальних послуг в руслі яких мають розвиватися інтернати.

Так само повинні переглянути свої функції та привести у відповідність до нових вимог Положення всі реабілітаційні установи.

Доповідачка звернула увагу слухачів, що одним з перших не лише в області, а й в Україні центром комплексної реабілітації осіб з інвалідністю став Мелітопольський центр, порадила уважно вивчити досвід цього закладу.

У процесі занять розкривались актуальні теми, серед них щодо психолого – педагогічних аспектів та використання найбільш поширених методик, взаємодії фахівців реабілітологів із сім’ями, у яких виховуються діти з інвалідністю, професійної орієнтації дітей з інвалідністю, як одного з заключних етапів соціальної реабілітації в центрах, фізичної реабілітації і багато інших.

На курсах лекції поєднуються з практичними заняттями, активним обговоренням порушених питань та вивченням здобутків господарів.

Міністерство соціальної політики України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*