Відбувся семінар “Особливості соціальної адаптації дітей з порушенням психофізичного розвитку”

Відбувся семінар “Особливості соціальної адаптації дітей з порушенням психофізичного розвитку”. полтава, реабілітація, семінар, соціальна адаптація, інвалідність, person, indoor, human face, clothing, glasses, bottle. A person standing in front of a window

24 січня, на базі Міського центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів (м. Полтава, вул. Івана Мазепи, 27-А), відбулося засідання постійно діючого семінару «Особливості соціальної адаптації дітей з порушенням психофізичного розвитку». У семінарі взяли участь фахівці центру та понад 50 корекційних педагогів закладів освіти м. Полтави.

Директор Міського центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів Людмила Лисенко ознайомила присутніх із структурою закладу, видами реабілітаційних послуг, які надаються у центрі, та основними здобутками колективу.

– За минулий рік на базі центру послуги отримали 453 дитини, з яких 54 – із семи районів області. Різні види реабілітації відвідувачі закладу проходять в умовах амбулаторного режиму та режиму денного перебування у 12 групах, сформованих за віковими та нозологічними показниками, – розповіла Людмила Лисенко. – Їм надані комплексні безкоштовні послуги з психолого-педагогічної корекції, соціально-побутової реабілітації, кінезотерапії, ЛФК загального, лікувального масажу, гідромасажу, магніто- та лазеротерапії; електрофорезу, теплолікування, корекції зору, водних процедур (медикаментозні ванни, душова кафедра). Для дітей готували кисневі коктейлі, проводились інгаляції, аромо- та звукотерапія тощо.

Під час заходу педагоги реабілітаційного центру поділилися з освітянами міста практичним досвідом роботи з дітьми, що мають порушення психофізичного розвитку. Зокрема, розповіли про навички самообслуговування дітей з інвалідністю, про особливості роботи логопеда, а також про впровадження сучасних інноваційних методик для формування у особливих дітей комунікативних та особистісних навичок.

Форми та методи роботи з дітками показали наочно. Тож, присутні мали змогу переглянути відеоролики проведення педагогами групових занять та святкових заходів, учасниками яких є безпосередньо діти закладу.

Основне завдання психолого-педагогічної реабілітації в центрі полягає у системності корекційних заходів по розвитку соціальних функцій та формування здатності дитини до самостійної побутової діяльності, процесу включення її у соціальне середовище.

Фахівці зазначають, що одним із найголовніших чинників у їхній роботі є робота з батьками. Адже від них багато в чому залежить стан дитини. Так, під час семінару говорили про методи та прийоми роботи з батьками.

Підводячи підсумки роботи, учасники семінару запланували ряд заходів для подальшої співпраці.

Полтавська міська рада

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*