Вихованці навчально-реабілітаційного центру готують першу власну колекцію дизайнерського одягу (ВІДЕО)

Вихованці навчально-реабілітаційного центру готують першу власну колекцію дизайнерського одягу (ВІДЕО). чернігів, колекція одягу, подіум, показ, проект, indoor, person, boy, tool, weapon, helmet, medical equipment, technician, sewing machine

Вихованці Чернігівського навчально-реабілітаційного центру № 2 шиють свою першу колекцію одягу. В цьому закладі виховують дітей із інтелектуальними порушеннями, дитячим церебральним паралічем та синдромом Дауна. Колекцію вони представлять 2 березня у музеї сучасного мистецтва «Пласт-Арт». З 10-ти образів, які діти продемонструють на подіумі – 4-ри вже готові. На показі кожен дефілюватиме у власно пошитому вбранні.

15-річна Юлія Побочій працює за швейною машинкою. Свій образ до показу дівчина вже пошила. Зараз допомагає своїм друзям працювати над виготовленням їх вбрання.

«Сукню та куртку я обирала сама. Я обрала білу тканину, потім приміряла рожеву.»

Поруч з нею за швейною машинкою працює 18-річний Максим Скрипка. Він на показі представить чоловічу сорочку.

«Я і сам шив і мені допомагали. Ми робили разом сорочку.»

Колекцію власного одягу назвали «Сучасна давнина». ЇЇ шиють під керівництвом вчителя трудового навчання та мами вихованця навчально-реабілітаційного центру. Жінка вперше дебютуватиме з дітьми, як дизайнер одягу.

Вікторія Моляренко – мама вихованця навчально-реабілітаційного центру № 2: «Я своєму синові часто ш’ю речі і тут помітили, що я маю хист до цього. Мені запропонували і я вирішила спробувати.

Розглядали журнали, фотографії одягу минулих часів, які носили хлопці і дівчата в Україні. Потім додали щось сучасне. Ось так і вийшла у нас сучасна давнина.»

Юлія Галушко вчитель трудового навчання: «Тут в них і естетичний смак розвивається. І всі ці набуті знання, які у дітей використовують вони можуть використовувати і в побуті вдома. Вони можуть обирати правильні тканини, виготовляти дрібні речі, використовувати фурнітуру і ґудзики. Це все ми намагаємося дати нашим дітям.»

Над створенням колекції діти працюють півроку. До пошитих суконь дівчата підбирають аксесуари і разом з хлопцями вчаться дефілювати. На репетиції показ відкриває 14-річна Альона Огута.

«Я обрала тканину. Обрала рожеву, бо вона ближче до моди. Потім ми готували схему сукні. Пришили і модель готова. Тепер буду виступати на показі моди.»

Регіна Гусак – директор навчально-реабілітаційного центру № 2: «Поки діти навчаються вони чимось зайняті, вони реалізовані. А після випуску їм доводиться шукати себе. І часом в жорстокому житті, але реальному житті. Але ми допомагаємо відшукувати буквально з 1-го класу ті здібності, які є у цих діток, і по-тихеньку їх розвивати.»

Олена Рогова – автор та організатор проекту: «Цим проектом хочемо показати, що ці діти можуть бути такими ж моделями, як і звичайні які приймають участь у показах. Але цього року вони не лише приймають участь у показі, вони й автори своїх творінь.»

UA: ЧЕРНІГІВ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*