Володимир Ширма: У центрі вертебрології лікують та реабілітують професійно, з душевним теплом

Володимир Ширма: У центрі вертебрології лікують та реабілітують професійно, з душевним теплом. житомир, лікування, пацієнт, центр вертебрології, інвалідність, person, indoor, wall, man, clothing, smile, standing, people, posing, group. A person standing in front of a group of people posing for the camera

Володимир Ширма: У центрі вертебрології лікують та реабілітують професійно, з душевним теплом. житомир, лікування, пацієнт, центр вертебрології, інвалідність

Голова обласної ради Володимир Ширма розповів, що у комунальній установі «Обласний медичний центр вертебрології і реабілітації» Житомирської обласної ради зараз перебуває на реабілітації важко травмований учасник АТО Валерій Сергієнко.

«Це саме той солдат, який декілька років тому проходив лікування у приватній клініці на Київщині, на що з обласного бюджету депутати виділили більше мільйона гривень. Саме тоді постало питання про необхідність створення у нас в області подібного реабілітаційного центру. Адже Житомирщина – форпост нашої армії, і найбільше поранених бійців повертається саме до нас», – розповів історію оновлення комунального закладу Володимир Ширма.

Як поділилася враженнями матір атовця Марія Адамівна, тут з сином вони відчувають себе добре і затишно, як вдома.

«Ми вже у Центрі 24 дні, повних два курси реабілітації, і будемо залишатись на третій. Мій Валерій сюди приїхав на візку та з судном. Але в кінці першого курсу реабілітації він почав пересуватись без допомоги візка», – розповідає вона.

Сам Валерій Сергієнко теж дякує команді лікарів відділення за їхню роботу. Хоч мова йому дається ще трохи важко, але емоції його переповнюють, він посміхається і всім своїм виглядом показує, що буде йти лише вперед.

Особливо вразили Сергієнків умови перебування, підхід лікарів до пацієнтів.

«Ми такого не очікували. Мій син після травми трохи нервовий, але тут він став зовсім іншою людиною», – розповідає Марія Адамівна.

Команда реаніматологів планує зробити все можливе, щоби Валерій Сергієнко міг комфортно відчувати себе у соціумі, а його інвалідність була б мінімізована. Звичайно, після реабілітації в Центрі робота над собою має продовжуватись. Дуже важливо втримати нинішню фізичну форму, і, як зазначили лікарі, вони завжди на зв’язку зі своїми пацієнтами.

Головний лікар установи Олександр Торбас зазначив, що Валерія Сергієнка зараз «розігнали», а тепер, найголовніше, щоб він не зупинився: «Запевняю, він зможе ходити, і він буде ходити».

З початку відкриття оновленого Центру тут пройшли стаціонарне лікування 1080 пацієнтів, з них учасників АТО (ООС) – 160. Для 43 атовців тут проведено у минулому році психологічну реабілітацію.

«Це все стало можливим лише завдяки спільним зусиллям та бажанню як місцевої влади, так і центральної», – сказав Олександр Торбас.

Уже сьогодні є великий попит на послуги обласної комунальної установи. Хоча черга на госпіталізацію приблизно на місяць вперед, але це не стосується учасників АТО (ООС). Для них – позачергова госпіталізація та повний курс реабілітації безкоштовно.

Головний лікар закладу двічі на місяць проводить загальні зустрічі з пацієнтами. На запитання, для чого він це робить, Олександр Торбас відповів: «Хочу чути безпосередньо від пацієнтів про їхня побажання чи зауваження щодо нашої роботи. Своєю чергою і у нас, в адміністрації закладу, є свої прохання до наших гостей. Передусім, мова йде про культуру поведінки: елементарне прибирання за собою, не кидати недопалки з балкону, не смітити на території, бережливо ставитись до речей у палатах та ін.».

Водночас Володимир Ширма висловив впевненість у тому, що комунальна установа «Обласний медичний центр вертебрології і реабілітації» Житомирської обласної ради буде розвиватись та матиме велике майбутнє, адже тут лікують та реабілітують професійно, з душевним теплом і на європейському рівні.

Житомирська обласна рада

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*