Вже 28 українців проходять програму протезування від гуманітарного проєкту «Рятуємо життя»

Вже 28 українців проходять програму протезування від гуманітарного проєкту «Рятуємо життя». війна, гуманітарний проєкт рятуємо життя, допомога, лікування, протезування

Вже 28 українців проходять програму протезування від гуманітарного проєкту «Рятуємо життя». війна, гуманітарний проєкт рятуємо життя, допомога, лікування, протезування

Від початку повномасштабної війни в Україні потреба в протезуванні військових і мирних мешканців значно зросла. Повернути людей до повноцінного життя допомагає гуманітарний проєкт, який реалізує Група Метінвест у координації з Фондом Ріната Ахметова «Рятуємо життя». Наразі процедуру протезування й лікування на різних стадіях проходять 28 постраждалих.

В умовах війни сотні військових і цивільних дістають поранень, які часто закінчуються ампутаціями кінцівок. Щоб якомога більше українців змогли отримати якісні послуги з протезування, гуманітарний проєкт «Рятуємо життя» запровадив новий напрямок своєї роботи. Для цього наприкінці минулого року було підписано меморандум про співпрацю з Проєктом підтримки протезування в Україні Protez Hub.

ФАКТ

Protez Hub працює в Україні з 2015 року, залучаючи фахівців зі США, Великобританії, Канади, Австралії та країн Європи, у партнерстві з міжнародними й українськими фондами, компаніями, підприємствами.

У межах співпраці партнери беруть на себе організаційні й документарні питання щодо протезування постраждалих. До програми входить підготовка до протезування, встановлення протезів і подальше спостереження в українських клініках, а також фізична та психологічна реабілітація. Наразі допомогу отримують 28 українців. Загалом в обробці заявки від понад пів сотні людей. Ініціатива охоплює співробітників Метінвесту і членів їхніх сімей, військовослужбовців та мирних жителів у регіонах присутності компанії.

Потрапили до програми й отримали допомогу

Вже 28 українців проходять програму протезування від гуманітарного проєкту «Рятуємо життя». війна, гуманітарний проєкт рятуємо життя, допомога, лікування, протезуванняМикола Бурлака (праворуч)

Один з учасників спільної програми протезування від «Рятуємо життя» і Protez Hub – 23-річний Микола Бурлака. Чоловік втратив руку внаслідок ворожого обстрілу неподалік комбінату Азовсталь, де він працював слюсарем-ремонтником. Після ампутації кінцівки в донецькій лікарні й тривалого полону Миколі вдалося повернутися на підконтрольну Україні територію. Завдяки підтримці Метінвесту маріуполець уже готується до протезування, а перед тим пройде 18-денну реабілітацію в Моршині.

Можливість стати на ноги з’явиться й у криворіжця Дмитра Кулініча, який боронив Україну на Донецькому напрямку. Під час бойових дій військовий дістав поранення в ногу, через що довелося ампутувати праву гомілку. Дмитро чекав на протезування за державною програмою чотири місяці. Набагато швидше допомогли фахівці «Рятуємо життя» і Protez Hub, які самі знайшли чоловіка й запропонували допомогу.

Щоб також стати учасником благодійної ініціативи з протезування, телефонуйте на гарячу лінію гуманітарного проєкту «Рятуємо життя»: 0800600014.

ДОПОМОГА В ЦИФРАХ

Наразі процедуру протезування й лікування на різних стадіях проходять 28 постраждалих українців. Усього в програмі реабілітації (протезування та психологічна допомога) беруть участь уже 168 осіб.

Ще одним напрямком співпраці «Рятуємо життя» й Protez Hub є створення україномовної освітньої онлайн-платформи для фахівців у галузі протезування кінцівок і супутньої реабілітації. Наразі команда проєкту готує навчальні відеолекції, а саму платформу планується запустити в лютому 2023 року.

Нагадаємо, що «Рятуємо життя» є однією з найбільших гуманітарних ініціатив в Україні. Окрім протезування, проєкт допомагає в психологічному відновленні, навчанні та реінтеграції постраждалих від війни жінок і дітей. Зокрема, завдяки реалізації програми «Незламна мама» спільно з «Фондом Маша» допомогу вже отримали 140 жінок та дітей.

Також в умовах повномасштабної війни «Рятуємо життя» забезпечує українців продуктами, засобами гігієни й іншими речами першої потреби, підтримує соціальні та культурні заходи. Загалом у межах проєкту допомогу від Метінвесту й Фонду Ріната Ахметова отримали майже 400 тисяч людей.

Медиапортал Группы Метинвест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*