Як на Сумщині реабілітують дітей з аутизмом (ВІДЕО)

Як на Сумщині реабілітують дітей з аутизмом (ВІДЕО). сумщина, аутизм, дитина-інвалід, корекційний центр, реабілітація, indoor, child, person, baby, screenshot, boy, human face, toddler

Улюблені іграшки Владислава – губка і зубна щітка. Йому подобається торкатися жорстких поверхонь. Це – його особливість, поруч з рядом інших. Останні два роки родина хлопчика знає, що у їхньої дитини – аутизм.

«Сначала – отрицание, потом мы искали волшебную таблетку, какую-то методику, тогда мы поняли, что ребенок – особенный, и может таким остаться, но при хорошей коррекции психологической и медицинской и ежедневных занятиях можно получить результат», – ділиться мама Владислава Олена Абаєва.

Зіткнувшись з такою проблемою, Олена – економіст за освітою – взялась за другу – корекційного психолога – і близько року тому відкрила в Сумах корекційний центр. Подібні, за словами жінки, діють у Києві, Львові, Дніпрі та Одесі. Там займаються діти-аутисти, діти з синдромом Дауна та затримкою розумового розвитку.

Сумський обласний центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів займається з такими дітьми з 2006-го року. Діти приїжджають сюди на лікування курсами – на три тижні – кілька разів на рік.

«Для підтримки родин з такими дітьми повинні бути створені також і певні мобільні групи міждисциплінарної підтримки, які можуть навіть прийти з консультацією додому. Не слід створювати стільки стаціонарних закладів, які треба опалювати, оплачувати, а зробити на базі стаціонарних кілька бригад, які можуть надавати консультації», – говорить експерт Реанімаційного пакету реформ з питань охорони здоров’я Зоряна Черненко.

Усього на обліку в Сумській області – 102 дитини з діагнозом «аутизм». І це тільки виявлені. Встановлюють діагноз у середньому після двох років.

UA:СУМИ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*