Як на Волині працює центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю (ФОТО, ВІДЕО)

Як на Волині працює центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю (ФОТО, ВІДЕО). волинь, допомога, діти, центр комплексної реабілітації фенікс, інвалідність

Як на Волині працює центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю. волинь, допомога, діти, центр комплексної реабілітації фенікс, інвалідністьФото: Суспільне Луцьк

У центрі комплексної реабілітації “Фенікс”, що в селі Жабка Луцького району, надають допомогу дітям з ураженнями нервової системи та ортопедичними захворюваннями.

Про це Суспільному розповіла завідувачка відділення медичної реабілітації центру Оксана Міндюк.

Центр комплексної реабілітації “Фенікс”

Центр комплексної реабілітації – це структурний підрозділ обласного територіального медичного об’єднання захисту материнства і дитинства, раніше він називався санаторій “Дачний”. Орієнтовно 40% пацієнтів, яким тут надають допомогу, – це діти із дитячим церебральним паралічем, – каже Оксана Міндюк.

Як на Волині працює центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю. волинь, допомога, діти, центр комплексної реабілітації фенікс, інвалідністьОрієнтовно 40% пацієнтів у центрі “Фенікс” мають діагноз ДЦП. Фото: Суспільне Луцьк

З її слів, курс реабілітації у “Феніксі” триває 14 днів. Два курси на рік для дітей до 18 років оплачує НСЗУ за програмою медичних гарантій. Ще один курс щороку можна отримати як соціальну допомогу. Цього, – каже лікарка, — недостатньо.

Як на Волині працює центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю. волинь, допомога, діти, центр комплексної реабілітації фенікс, інвалідністьЗавідувачка виділення медичної реабілітації центру “Фенікс” Оксана Міндюк. Фото: Суспільне Луцьк

“Після курсу реабілітації діти мають полегшення на два-три місяці. А це, якщо розрахувати, хоча б чотири курси реабілітації на рік, мали б отримувати діти – це мінімально”, – говорить Оксана Міндюк.

Ерготерапія

Нині у центрі комплексної реабілітації перебуває 124 людини. Це 79 дітей та 45 мам.

Як на Волині працює центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю. волинь, допомога, діти, центр комплексної реабілітації фенікс, інвалідністьНині у центрі комплексної реабілітації перебуває 79 дітей. Фото: Суспільне Луцьк

П’ятирічний Артем займається з ерготерапевткою Лілією Рудчик. У хлопчика ДЦП, — каже мама Іванна Бурачок, і вже впродовж чотирьох років її син — пацієнт центру “Фенікс”.

“Скільки багато процедур і обладнання – стільки нема ніде. Педагоги, реабілітологи дітей люблять, віддаються цим дітям”, – говорить Іванна Бурачок.

Як на Волині працює центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю. волинь, допомога, діти, центр комплексної реабілітації фенікс, інвалідністьІванна Бурачок з сином Артемом на занятті в ерготерапевтки Лілії Рудчик. Фото: Суспільне Луцьк

Ерготерапевтка Лілія Рудчик каже, щонайважливіше – показати дітям, як добре бути самостійними.

“Ми тут працюємо з ручками, відпрацьовуємо положення сидячи, допомагаємо зміцнити м’язи спини. Ерготерапія передбачає комплекс реабілітаційних заходів, який допомагає дитині бути максимально самостійною і незалежною”, – каже ерготерапевтка.

Як на Волині працює центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю. волинь, допомога, діти, центр комплексної реабілітації фенікс, інвалідністьТетяна Якимова з 14-річним сином Дмитром. Фото: Суспільне Луцьк

Свої перші кроки у центрі “Фенікс” зробив син Тетяни Якимової Дмитро. Зараз йому 14. Фахівці центру займаються з хлопцем уже 13 років, — каже мама.

“Ми маємо ДЦП тяжкої форми, але, як бачите, моя дитина ходить завдяки спеціалістам, які тут працюють. Ми пересуваємося, ми їмо, в нас нема мови, але надіємося, що вона буде”, – говорить жінка.

Іпотерапія

Допомагають пацієнтам центру “Фенікс” в реабілітації й тварини – поні Іриска та Орлик.

Фізична терапевтка Любов Мурашко – спеціалістка з іпотерапії. Каже, що завдяки спілкуванню з поні діти долають страх перед тваринами, формують фізичні навички та отримують позитивні емоції.

Як на Волині працює центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю. волинь, допомога, діти, центр комплексної реабілітації фенікс, інвалідність8-річна Естер та спеціалістка з іпотерапії Любов Мурашко. Фото: Суспільне Луцьк

8-річна Естер із Маневич має вроджену травму – лівобічний парез. Її мама Людмила Бондар каже, що щоразу після реабілітацію бачить покращення фізичного стану в дитини.

Як розповіла Оксана Міндюк, до “Фенікса” приїжджають пацієнти з інших областей України, зараз на реабілітацію є черга на червень та липень. Кількість охочих, каже, зросла через повномасштабну війну, адже не всі реабілітаційні центри в Україні працюють.

Богдана Шевчук

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*