Житомиряни переймали досвід у вінничан, як створювати денний догляд для людей із інвалідністю (ВІДЕО)

Житомиряни переймали досвід у вінничан, як створювати денний догляд для людей із інвалідністю (ВІДЕО). вінниця, обрій, денний догляд, досвід, інвалідність

Житомиряни переймали досвід у вінничан, як створювати денний догляд для людей із інвалідністю. вінниця, обрій, денний догляд, досвід, інвалідність

Представники Житомирщини їздили до Вінниці вчитися, як діє послуга денного догляду для молоді зі складними порушеннями розвитку. Досвід переймали в обласному центрі соціально-психологічної реабілітації “Обрій”, інформує Суспільне.

Заклад безоплатний і діє з 2006-го року.

У Житомирській області послуга денного догляду не працює.

У складі делегації від Житомирщини – Світлана Ємеліна, мама, яка виховує дитину із інвалідністю, житомирянка. Жінка розповіла, що цей візит стане поштовхом до створення груп денного догляду в громадах області.

За словами Світлани Ємеліної, її доньці 17 років. До настання повноліття, дівчинка користувалася послугами Житомирського реабілітаційного центру. Зараз він для них не недоступний.

“Так, навіть упродовж року до центру, в який ми ходимо, вона не має право його відвідувати. Немає жодної соціальної адаптації, сидимо у чотирьох стінах. Як це роблять діти до 18-ти років, яких не беруть ні в садочки, ні в школи, ні в спеціальні заклади, ні в інтернати. Вони перебувають вдома”, – розповіла Світлана Ємеліна.

Жінка також сказала, що в приїхала до Вінниці, аби побачити, як все працює тут. Крім неї, у складі делегації, представники обласної, міських рад, директори інтернатів, реабілітаційних центрів. Є надія, що цей візит стане поштовхом до створення груп денного догляду в Житомирській області.

Вінницький центр “Обрій” розрахований на 120 осіб. За словами директорки Світлана Демко, заклад працює з дітьми та молоддю з функціональними порушеннями. Вік – це з 7-ми до 35-ти років. Планують долучити молодих людей 35+. “Центр унікальний тим, що він був створений як альтернатива інтернатам. І центр, в першу чергу, надав можливість батькам ходити на роботу у той час, коли з їх дітьми, молоді люди знаходились в центрі на реабілітації, а також мають програми розвитку, адаптаційні програми. У нас є одноразове харчування, транспортування. І все це за рахунок державних коштів”, – розповіла Світлана Демко.

У селі Дорожне Вінницького району 7 років тому для молоді із важкими формами інвалідності, які відвідують “Обрій”, відкрили соціальні майстерні.

Світлана Демко: “У соціальних майстернях сьогодні працює сувенірна, деревообробна майстерні. Потім ми запустили лінію з виготовлення свічок і тепличне господарство”.

Такий денний догляд – порятунок і для батьків, і для дитини та молоді з інвалідністю, розповідає директорка Новоград-Волинського центру соціальної реабілітації дітей з інвалідністю Ольга Буковська.

Ольга Буковська: “Коли ми у 2011-му році почали створювати центр реабілітації, ми більше надавали перевагу фізичним вадам, а наразі бачимо, що все більше переважають психічні захворювання. І. звичайно, частина таких діток залишаються сам-на-сам. І тому ми безпосередньо у своєму місті будемо створювати групи денного перебування. Наразі нам все це дозволяє. І влада також переймається цим питанням”.

Заступник начальника департаменту соцполітики в області Анатолій Д’яченко: “Сьогодні в області проживає понад 6 тисяч дітей з інвалідністю. І ми завітали у місто Вінницю, щоб керівники побачили, яким чином триває програма реабілітації. Програма відпочинку, проживання у групах денного для дітей інвалідів. Денний догляд ми будемо запроваджувати”.

Автори: Антоніна Тугас, Наталія Колодій, Вадим Наумчак

Ірина Остапчук

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*