Життя після втрати зору триває. На Рівненщині обговорили важливість соціальної адаптації ветеранів війни

Життя після втрати зору триває. На Рівненщині обговорили важливість соціальної адаптації ветеранів війни. рівненщина, вади зору, ветеран війни, зустріч, соціальна адаптація

Життя після втрати зору триває. На Рівненщині обговорили важливість соціальної адаптації ветеранів війни. рівненщина, вади зору, ветеран війни, зустріч, соціальна адаптація

Про важливість не лише медичної, а й соціальної адаптації людей із вадами зору йшлося під час зустрічі на Рівненщині за участю представників влади, громадських організацій та ветеранів війни.

Організатором зустрічі є громадська спілка «Сучасний погляд».

Команда тренерів наразі проводить на Рівненщині одне із занять реабілітаційно-відновлювального табору «Життя після війни». Його учасниками є 8 військових з різних куточків України, які втратили зір, захищаючи Україну. З хлопцями працюють фахівці, які навчають практичним навичкам у самообслуговуванні, роботі на комп`ютері, ознайомлюють з ходьбою із тростиною.

Перший заступник голови ОДА Сергій Подолін наголосив на важливості підтримки ветеранів різних цільових груп, а також їх сімей.

«На Рівненщині створений перший загальнодержавний Центр реабілітації пацієнтів зі спінальними травмами. Це передовий заклад, який працює з медичними травмами. Але не менш важлива і психологічна реабілітація. Зокрема, наша область є пілотною, де майже у кожній громаді є соціальні менеджери. Це фахівці, які допомагають ветеранам війни та членам їх сімей. А на базі «Острозької академії» проводять навчання для таких фахівців», – зазначив Сергій Подолін.

Тим часом представники громадськості відзначають, що на Рівненщині створюють умови для безбар’єрного середовища, у тому числі для людей із вадами зору.

Сучасний реабілітаційний простір для людей з інвалідністю діє в Олександрії, розповіла заступниця голови ОДА Людмила Шатковська. Ветерани можуть там отримувати як медичні, так і соціально-адаптаційні послуги. Будівля побудована за сучасними технологіями та облаштована для людей з вадами зору. Тут є пандуси, ліфти, а важлива інформація написана за допомогою шрифта Брайля. Спеціальні звукові сигнали орієнтують людей з інвалідністю про місцезнаходження входу у будівлю. У закладі постійно працюють над розширенням спектру послуг.

Інклюзивний простір має також обласна бібліотека, розповіла директорка закладу Валентина Ярощук. Після реконструкції великий акцент зроблений на безбар’єрності. Зокрема, облаштовані спеціальний ліфт, пандуси, передбачені елементи безперешкодного доступу для осіб з інвалідністю.

Тим часом на Рівненщині впродовж року планують створити 4 центри соціально-психологічної підтримки. Туди зможуть звертатися як військові, так і цивільні, які постраждали від війни. Ініціативу започатковують із польськими партнерами в рамках Національної програми психічного здоров’я та психосоціальної підтримки, яка створена за ініціативи першої леді Олени Зеленської.

Під час зустрічі учасники обговорили проблематику та ідеї для втілення проєктів, направлених для реабілітації ветеранів війни.

Рівненська обласна державна адміністрація

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*