Український паратриатлоніст – другий у світі

1 09 1 paratryatlon 2. паратриатлону

1 09 1 paratryatlon 1

Яскраво виступив єдиний представник України – тотально незрячий Василь Закревський – на чемпіонаті світу з паратриатлону серед спортсменів з ураженнями опорно-рухового апарату та вадами зору, що проходив з 25 серпня по 01 вересня 2014 року у м. Едмонтоні (Канада). Василь, разом із незмінним гайдом Романом Королем, виступаючи об’єднаному класі спортсменів з вадами зору РТ5, вибороли срібло чемпіонату світу. На жаль, інші спортсмени національної паралімпійської збірної команди України з паратриатлону не взяли участь у цьому важливому міжнародному спортивному форумі, оскільки спортсмени категорії РТ1- РТ4 не потрапили до десятки кращих світового рейтингу.

За правилами ITU з паратриатлону, починаючи з 2014 року тотально сліпі спортсмени стартують на всіх міжнародних змаганнях на 3 хв. 43 сек. раніше спортсменів, які мають класи В2 або В3. Потім всі долають однаковий формат: дистанції 750 м плавання, 20 км велоперегони на велосипеді тандем і 5 км бігу. Василь Закревський разом із гайдом Романом Королем до останнього формату тримали лідируючу позицію, але фінішували другими, програвши першість досить досвідченому спортсмену класу В3 американцю Aaron Scheidies (він вперше брав участь у чемпіонаті світу ще у 2006 році). Третім став представник Сербії (також спортсмен В3) Lazar Filipovic.

Для Васі Закревського, це вже друга срібна нагорода чемпіонату світу, у минулому році у м. Лондоні (Великобританія) він брав старт у окремому класі TR-6a, де виступали тільки тотально сліпі спортсмени (В1).

Усього в чемпіонаті світу з паратриатлону взяли участь спортсмени-паратриатлети із 22 країн. Розігрувалося 10 комплектів нагород: по 5 комплектів серед жінок та чоловіків. 12 країн-учасниць вибороли нагороди різного ґатунку. Україна поділила 8-10 сходинку – по одній срібній нагороді – із командами Канади і Австрії.

Бажаємо подальших яскравих успіхів національній збірній команді з паратриатлону: їм разом із всією паралімпійською родиною дебютувати на Паралімпіаді-2016 в Ріо-де-Жанейро! За національну команду вболіває офіційний спонсор Національного комітету спорту інвалідів України – Ощадний банк України.

Прес-служба НКСІУ

Національний комітет спорту інвалідів України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*