Прес-реліз: Діти з аутизмом подолали напівмарафон на рівні з дорослими

Прес-реліз: Діти з аутизмом подолали напівмарафон на рівні з дорослими. київ, аутизм, аутист, напівмарафон, соціалізація, outdoor, sky, footwear, clothing, person, woman, people, man, several. A group of people walking down the street

Прес-реліз: Діти з аутизмом подолали напівмарафон на рівні з дорослими. київ, аутизм, аутист, напівмарафон, соціалізація

Київ. Вперше в Україні команда 20 дітей з аутизмом проекту KidsAutismGames взяла участь у своєму першому “марафоні”. Команда дітей з аутизмом стала повноцінним учасником Nova Poshta Kyiv Half Marathon 2017 і здолала дистанцію в 500 метрів. Кожну дитину супроводжував “особливий” дорослий – це спортсмени, активісти, громадські діячі та представники влади.

Перед участю в марафоні для особливих дітей був влаштований тренувальний пробний забіг, що відбувся 1 квітня на НСК Олімпійський. «Складність в тому, що аутисти не дуже добре розуміють, що таке бути командою. Їм важко комунікувати з іншими, діяти спільно, а також знаходитися серед великої кількості людей, як от на марафоні, – пояснює Інна Сергієнко, засновник Фонду допомоги дітям з синдромом аутизму «Дитина з майбутнім», Консул Аутизм Європа та мама особливої дитини. – Саме тому участь в цьому марафоні стала проривом в аутистичному співтоваристві. Ми сподіваємося, що наша ініціатива буде підтримана регіонами і дозволить аутистам вийти на новий рівень соціалізації».

Тому, щоб підготуватися до заходу, діти проходили тренування протягом двох місяців в рамках проекту Kids Autism Games. Це спільна ініціатива Державного підприємства «Національний спортивний комплекс «Олімпійський», Фонду «Дитина з майбутнім» та Благодійної організації «SPORT for PEACE». Щотижня професійні тренери «SPORT for PEACE» тренують біля 20 дітлахів з аутизмом у Зеленому серці НСК «Олімпійський». Такі тренування були розроблені спеціально, щоби через ігрові змагання навчити дітей взаємодіяти між собою, розвинути моторику, поліпшити фізичний стан дітей та привити їм любов до занять спортом.

На старті проекту діти були неконтактними, вони займалися тільки з допомогою батьків, – ділиться враженнями Наталя Мартіашвілі, директор благодійного фонду «SPORT for PEACE». – Зараз ми бачимо неймовірні зрушення – діти залюбки займаються самостійно, бігають, долають перешкоди, працюють у команді та вже навіть дають інтерв’ю, все це відбувається під наглядом та завдяки великій роботі тренерського складу під керівництвом Ліани Копилової – вчителя фізичної культури ліцея “Лідер”.

В підготовці особливих дітей до таких нових для них досягнень дуже важливо робити все правильно, в ігровій формі та комфортних умовах. Результат буде лише тоді, коли діти будуть отримувати задоволення від того, що вони роблять. НСК Олімпійський для особливих діток став майже другою домівкою, куди вони звикли приходити і займатися спортом.

«Спорт дуже важливий для розвитку дітей. І не важливо, це звичайна дитина, чи особлива – всі вони повинні мати можливість розвиватися. Ми дуже раді, що можемо подарувати радість в тому числі дітям з аутизмом на нашій спортивній арені», – говорить директор з питань зовнішніх зв’язків Державного підприємства «Національний спортивний комплекс «Олімпійський» Віктор Анісімов.

Підтримати команду приїхали та вийшли на старт в.о. Міністра охорони здоров’я Уляна Супрун, заступник Міністра освіти та науки України Роман Греба, директор департаменту Міністерства молоді та спорту України Матвій Бідний, Оксана Анастасьєва, з німецького міста Арнштад приїхав український футболіст Олександр Білоус який грає у Бундеслізі, ресторатор з Відня Роман Жорін, представник офісу ВР Віктор Мазярчук, волонтери, представники бізнесу, громадські діячі та друзі проекту.

Довідка про Київський півмарафон

Цього року масовий забіг відбувається в сьомий раз та збере близько 10 тисяч любителів бігу з різних міст України та світу. Вперше захід отримав статус Чемпіонату України з півмарафону. З кожним роком зростає кількість учасників на старті і разом з тим збільшується призовий фонд змагання. У 2017 році він складатиме 146 000 грн. Траса півмарафону має міжнародний сертифікат відповідності AIMS, окрім того, Nova Poshta Kyiv Half Marathon 2017 пройшов сертифікацію Європейської асоціації легкої атлетики і отримав найвищу оцінку якості – “5 зірок”. Це означає, що захід буде організовано за високими стандартами з відповідним рівнем безпеки та якості.

Контакти для ЗМІ: Тетяна Савіцька (067) 2464099 або .

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*