Довіра людей – найбільший здобуток

1 18 000110. громадської організації, інвалідів

Київ. Про те, якими насправді є люди, котрі підпадають під категорію «з обмеженими можливостями», якими проблемами вони переймаються сьогодні та якої потребують допомоги, у невеличкій кімнаті по вулиці Мілютенка, 23, кореспонденти «Вечірки» розмовляли з Наталією Абрамовою, головою Правління громадської організації інвалідів.

Саме тут ця енергійна жінка щосереди приймає людей, а ще дістає для своїх підопічних пайки, засоби реабілітації, має безліч творчих планів і отримує задоволення від того, що може поліпшити їхнє життя.

«Опікуватися проблемами людей з обмеженими можливостями мене підштовхнула інвалідність і подальша смерть мого брата. – розповідає Наталія Абрамова. – Я була свідком його незатребуваності у суспільстві та знаю цю проблему зсередини. Тому головною метою створення нашої організації була перш за все соціалізація інвалідів. Аби вони не почувалися непотрібними, могли реалізувати себе, свої вміння і здібності».

Громадську організацію інвалідів ця жінка утримує за власні кошти, жодного іншого фінансування немає. Хоча люди, з якими доводиться працювати, мають безліч проблем і труднощів, пані Наталя просто фонтанує ідеями і новими проектами, до реалізації яких залучає оточуючих.

Головне – це спілкування

Будні для громадської організації інвалідів – це безкоштовна видача гуманітарної допомоги: одягу, засобів реабілітації та предметів медичної техніки, прийом людей з особливими потребами та індивідуальна робота з ними, зокрема і юридичний супровід складних судових питань. А ще проведення масових заходів, на яких неодмінно розігруються лотереї, а члени організації отримують подарунки.

«Якщо у якійсь родині виникають серйозні проблеми, – веде далі пані Наталя, – ми надаємо невелику матеріальну допомогу. Життя весь час підкидає нам нові й нові завдання. Приміром, нещодавно я домовилася з поліклінікою, щоб для людей, обмежених у русі, ліки виділялися централізовано. Тоді вони почуватимуться більш упевнено і не запізняться їх отримати».

У розпорядженні організації є декілька глюкометрів швидкого вимірювання цукру в крові. Серед її членів чимало людей, які страждають на цукровий діабет, тож вони можуть у будь-який час скористатися цим апаратом. А от підгузки для лежачих хворих, як стверджує керівник громадської організації, – одне з найболючіших питань, яке поки що залишається невирішеним. Ці засоби гігієни коштують доволі дорого, та без них тяжкохворим ніяк не обійтися. Наталія Абрамова вважає, що для цієї категорії людей підгузки повинні продаватися зі знижкою і такий механізм можна розробити.

Нові проекти – у новому приміщенні

«Так склалося, – веде далі пані Наталя, – що ми пов’язані не тільки з особою, яка має інвалідність, але і з членами її родини. Дуже часто стикаємося з алкоголізмом чи наркоманією, в таких родинах трапляється побиття інваліда, його ображають, забирають останні гроші. Тоді люди звертаються до нас по допомогу».

Більшість членів організації інвалідів – це люди поважного віку, але, як запевняє голова Правління, на часі проекти, призначені для молоді. «Вони мають бути зайняті чимось корисним і цікавим, тоді буде менше проблем, які нам доводиться вирішувати», – впевнена вона. Один із них – створення автоспортивного клубу. А ще у планах – налагодити надомну роботу для бажаючих працювати, відкрити для них підприємства. Адже багато хто з членів організації мають золоті руки – чудово шиють, можуть щось лагодити. Єдине гальмо для реалізації цих планів – замале приміщення. Тому тимчасово організація навіть припинила прийом нових членів.

«Нове приміщення за адресою: Лісовий проспект, 39-а, яке ми облюбували для «Софії», порожнє вже вісім років, – розповідає жінка. Спасибі голові КМДА Олександру Попову, який першим дав нам на нього «добро» ще два роки тому. Наразі вже готові всі документи, і ми з нетерпінням чекаємо рішення Київради. Тоді зможемо нарешті втілити всі свої творчі ідеї».

Клуб за інтересами

«Людина – створіння соціальне, – впевнена наша співрозмовниця. – І коли ми даємо можливість людям спілкуватися, вони дуже вдячні. Скажімо, чоловік чи жінка пропрацювали 30-40 років у колективі, а потім втратили можливість для спілкування. У нас багато людей прекрасно малюють, печуть, в’яжуть, співають! Я не кажу про здоров’я, у кожного воно своє. І матеріальні блага поставила б на друге місце. Коли у нас буде нове приміщення, ми неодмінно створимо клуб за інтересами, куди члени нашої організації зможуть завітати у будь-який час і обмінятися думками, рецептами, або просто погомоніти за чашкою чаю».

Пані Наталя мріє відкрити у новому просторому приміщенні «стіл замовлень». За її словами, багато торговельних підприємств уже сьогодні готові піти назустріч організації людей з особливими потребами і надавати свою продукцію за нижчими цінами, ніж у магазинах.

Перспективи

Поки що «Ліга інвалідів-інтелектуалів «Софія» працює у Деснянському районі, але вона має переконливі амбіції щодо подальшого росту. Наразі її відділення створені у Святошинському, Печерському та Дарницькому районах Києва. «Нас пообіцяли включити до програми соціального партнерства району, – каже на завершення нашої зустрічі керівник організації. – І ми дуже на це сподіваємося».

Марина Марченко

Вечірній Київ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*