«Логосу» незабаром 10 років

1 15 Sujet LOGOS00472511-31-22 2. логос, розумовими вадами, інвалідів

  1 15 Sujet LOGOS00472511-31-22 1

У травні цього року Чернігівській міській благодійній організації батьків і дітей інвалідів «Логос» виповниться 10 років. Організація була створена батьками, які не віддали своїх дітей до інтернату, а вирішили створити умови для їх реабілітації вдома. Головні напрямки діяльності організації спрямовані на покращення якості життя дітей з обмеженими фізичними та розумовими можливостями. «Логос» є членом Всеукраїнської громадської організації «Коаліція захисту прав осіб з інтелектуальною недостатністю».

Мами вже дорослих людей ніяковіють перед журналістами. Їм дуже важко розповідати про себе та свою родину. Роки минають, а біль залишається на все життя. Виховувати вдома дитину-інваліда із розумовими вадами – нелегка справа. Звісно, у них був вибір – віддати дитину до інтернату чи виховувати її вдома. Їх материнське серце не дозволило віддати доньку чи сина в державний заклад, аби дітьми опікувалися чужі люди при живих матерях.

За статистикою, чоловіки не витримують психологічно й тікають від жінки із хворою дитиною. А мама намагається встигати готувати, прати, бігати в магазини, консультуватися із лікарями, систематично займатися із дитиною, перечитувати всю нову медичну літературу і сподіватися на диво.

Здоровим та молодим людям важко зрозуміти ситуацію, у якій опинилися батьки, чиї діти мають розумові вади. Не секрет, що для багатьох матерів, їх доньок та синів проїзд у місцевому транспорті стає справжньою трагедією. Сучасна молодь буває агресивною, а інколи зовсім жорстокою. Дуже важко дітям із розумовими вадами відпочити навіть у власному дворі. Завжди знайдуться «добродії»,що будуть нишком гоготати за спиною або й голосно вигукувати, що таким дітям місце у спеціалізованих закладах, а не поряд із здоровими людьми.

У нас дуже багато чудових законів, але вони не завжди виконуються. Держава намагається покращити умови і скоротити шлях до реабілітації або полегшити отримання засобів лікування, але подивіться навколо, скільки перешкод має людина з обмеженими можливостями. І якби діти, такі різні, і в той же час такі рівні, мали все ж таки право не декларативне, а справжнє – навчатися разом із здоровими школярами… У нового молодого здорового покоління були б абсолютно інші погляди на інвалідів із фізичними та розумовими вадами.

А на сьогодні… 10 років тому чернігівські мами створили громадську організацію «Логос», яка надає підтримку майже 40 інвалідам віком від 15 до 30 років. Члени організації – це педагоги та волонтери – допомагають формувати соціальні навички, розвивають творчі здібності. Тут навчають дітей простим діям: пришити ґудзики, зробити шов, накрити на стіл. Було створено міні-друкарню, аби дати дітям нові вміння та нові можливості для розвитку. Тож навчили їх нескладній роботі з технікою і під постійним наглядом педагогів розпочали виготовлення блокнотів і святкових листівок.

При організації працює тренажерний зал, є і тенісні столи. Тут діти-інваліди та молодь можуть покращити свій фізичний стан. Діяльність організації має два напрямки: захист прав інвалідів з обмеженими можливостями та надання соціальних послуг дітям-інвалідам, інвалідам з дитинства та їх родинам.

Насправді ніхто не застрахований від хвороб. І звісно, що всі ми дуже хочемо, щоб до нас ставилися із повагою та любов’ю. Однак знайти душевні сили й полюбити чужу хвору дитину – на це, на превеликий жаль, спроможні одиниці. І це, здається, одна із найбільших проблем сучасності.

Чернігівська обласна Державна телерадіокомпанія

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*