Танці на інвалідних візках: вперше у Кременчуці

1 16 1386851458 img 5984 2 2. інвалідних візках

  1 16 1386851440 img 6083 1
Кууск Костянтин і Катерина Ревенко

Ці танцівники разом у парі нещодавно, але вже стали лауреатами всеукраїнських змагань. У Кременчуці разом виступали вперше.

Вони доводять, що танцювати можна і в інвалідних візках. У рамках Кубку України із сучасного танцю і фітнес-аеробіки, який проходив 7-8 грудня у ПК «Кредмаш», Костянтин Кууск і Наталія Герасименко представили свій танець.

І самі танцівники, і їхній тренер Анастасія Чижова зазначають: найважче – те, що танцюють Костянтин і Наталія у звичайних інвалідних візках, бо спеціально пристосовані для танців дорого коштують.

Як усе починалось

Як вони стали в пару, розповіла Наталія: «Мій партнер захворів, тож так склалось, що ми почали танцювати з Костянтином. А спробували на дискотеці, чи вийде станцюватися. Вийшло – і всі були просто у захваті. Я й сама не очікувала такого результату. А потім почали готуватися до обласного фестивалю, де вибороли право представляти Полтавщину на Всеукраїнських змаганнях «Крила надії» в Києві, де стали лауреатами».

Про що мріють танцівники

«Ми хочемо, щоб у місті рух танців на візках розвивався, бо це цікаво. Багато людей не бачили, що на інвалідних візках можна не лише пересуватися, а й танцювати. А є й такі, які вважають, що це інвалідам-візочникам узагалі не потрібно: пандус збудували – і будьте задоволені. Адже деякі люди не розуміють, що навіть у візку людина хоче розвиватися і творчо, і фізично. Інвалідність – не кінець світу, з цим треба навчитися жити», – говорить Костянтин.

А Наталія додає: «Танець – це дуже хороший спосіб реабілітації. Реабілітації тіла і духу. Тим більше, що багато людей впадає у відчай, отримавши інвалідність. Це гарний приклад того, як не втратити надію».

Адже траплялись випадки, коли стан здоров’я інваліда-візочника, який починав займатися танцями, покращувався. Це підтверджує тренер Анастасія Чижова, яка тренує не лише цю пару, а й інших кременчуцьких інвалідів-візочників.

Що найважче

Тренер і танцівники в один голос заявили, що неважко танцювати чи поставити танець. Складно танцювати у звичайному інвалідному візку, бо можна перекинутись і впасти. А спеціальні коштують дорого.

«А найважче – перебороти себе і почати танцювати. Перебороти, незважаючи на всі труднощі. Не опускати руки, коли щось не виходить. Скільки таких моментів у нас із Наталею було, та ми продовжували танцювати», – говорить Костянтин.

  1 16 1386851458 img 5984 2
Кууск Костянтин і Герасименко Наталія

На ці традиційні змагання, які проводить Федерація аеробіки Кременчука і студія танцю і фітнесу «Дегаже», з’їхались танцювальні колективи не лише з Полтавщини, а й з інших областей України (учасники представляли Комсомольськ, Світловодськ, Смілу, Кривий Ріг, Олександрію).

Як розповіла одна з організаторів, керівник студії «Дегаже» Анастасія Чижова, на Кубок прибуло близько 400 учасників. Лише з Комсомольська приїхало більше 60 танцівників.

Змагалися як професіонали, так і любителі. Кубок тривав два дні: у суботу – в номінаціях «Стрип-пластика» і «Гоу-гоу денс», а в неділю – в номінаціях «Естрадні танці», «Фітнес і аеробіка», «Андеґраунд», «Сучасна хореографія». Були і батли з хіп-хопу і брейкдансу.

Головний приз у 1000 гривень цього року отримали танцівники гурту «Едванс» зі Світловодська. Переможці в усіх номінаціях отримали кубки, медалі і грамоти.

Олена Ліпошко

“Вісник Кременчука”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*