Доброта й милосердя – міцні два крила, що тримають усе людство в польоті

1 28 image006 2. школи-інтернату

  1 28 image006 1“Чужої біди не буває”, “Чужих дітей не буває”, “Діти з обмеженими можливостями”, “Люди з особливими потребами”, – ці слова в останні роки ми часто чуємо по радіо й телебаченню, читаємо на шпальтах газет. А працівникам Кам’янської спеціальної школи-інтернату випала відповідальність працювати з категорією дітей, які щодня, щохвилини потребують особливої допомоги й підтримки. Із 227 вихованців школи-інтернату 130 – це інваліди по слуху.

Виступаючи на загальношкільному заході у стінах школи-інтернату, керівник закладу Галина Панченко наголосила, що тут відбувається діалог людей, яким не байдужа доля дітей-інвалідів. А ще це була зустріч-нагадування, зустріч-підтримка, адже ніхто не застрахований від того, що таке горе не трапиться з кимось із близьких чи рідних людей. І, хоча підтримки й уваги потребують усі без винятку люди, але особливо вона необхідна дітям, у яких виникли проблеми зі слухом через природні чинники або в результаті медикаментозного лікування.

І в залі в цей день справді зібралися милосердні до чужого болю люди: радник міністра екології й природних ресурсів України, депутат Запорізької облради Сергій Грачов, депутат Запорізької обласної ради Катерина Луценко, помічник народного депутата України Володимира Бандурова Марія Власенко, секретар Кам’янської сільської ради Любов Клименко, приватний підприємець Т.І.Чебота, керівник Запорізького УТОГу Віктор Дюжев, батьки учнів, жителі села.

Галина Володимирівна зазначила, що обласна влада приділяє велику увагу фінансовому забезпеченню ефективної діяльності навчального закладу. Завдяки цьому вирішена проблема щодо забезпечення дітей-інвалідів слуховими апаратами; всі кабінети слухової роботи обладнані комп’ютерами зі спеціальними програмами “Видима мова” та “Світ звуків”. Створені умови для ефективного застосування в навчально-виховному процесі найсучасніших інформаційних технологій. Для цього діє комп’ютерний клас із 12 комп’ютерами та інтерактивною дошкою, два навчальних кабінети забезпечені 15 ноутбуками зі SMART-дошкою, п’ять класів обладнані комп’ютером, відеопроектором та демонстраційним екраном. Навчальні кабінети мають доступ до мережі Інтернет.

Учні з проблемами слуху – це та категорія дітей, які потребують педагогічного супроводу з перших років життя. І від нас, дорослих, батьків дітей і педагогів-наставників залежить, щоб діти з особливими потребами ніколи не стали дітьми з обмеженими можливостями.

Присутні на цьому заході могли пересвідчитися, що наші вихованці живуть цікавим, насиченим різноманітними справами життям. Вони навчаються, працюють, відвідують гуртки, творять прекрасне, перемагають у спорті. Усе, що відбувалося в залі, демонструвалося на екрані, що знайшло гарячий відгук у душі кожного присутнього, переконувало в тому, що діти з проблемами слуху – це не замкнуті, обтяжені недугою люди, а творчі особистості, справжні бійці у складному вирі життя. А ще справедливим є прислів’я, що випадкових перемог не буває. Адже за кожним успіхом наших вихованців – титанічні зусилля самих дітей і системна, цілеспрямована праця педагогів-наставників.

Уся діяльність нашої школи-інтернату – це спільна праця дітей і дорослих. Діти навчаються азів життєвої мудрості, спілкуванню. У співпраці народжуються творчі перемоги. Бо талановитого учня може виплекати тільки талановитий учитель.

Василівський район

Лариса Квас, учителька Кам’янської школи-інтернату

Запорізька правда

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*