Щоб поставити “на ноги” і “дати руки”

1 19 5 image006 2. інваліди

1 19 5 image006 1Запоріжжя. Чи знаєте ви, що в обласному центрі є протезно-ортопедичний цех? Ні? Тоді у вас, певне, повний порядок із кінцівками. Та не всі такі щасливі: у цьому цеху (регіональному філіалі Дніпропетровського казенного експериментального протезно-ортопедичного підприємства) обслуговують майже 14,5 тисячі жителів нашої області!

Я приїхав сюди з Токмацького району. На той момент якраз замовляла зимове й літнє взуття запоріжанка, інвалід першої групи Любов Михайлівна Сагайдак, а черги чекали інваліди другої групи Ніна Іванівна Радченко (теж із Запоріжжя) й Олена Захарівна Максимова (із Токмака). З Якимівки приїхала Віра Григорівна Єгощенко. Та цех обслуговує не тільки літніх людей з усіх кінців нашої області, але й дітей від п’яти до вісімнадцяти років.

– Ми працюємо за програмою, що дає змогу безкоштовно, за рахунок державного бюджету, забезпечувати нашими виробами інвалідів (у тому числі дітей), – розповіла мені керівник філіалу Любов Саннікова. – У нас сучасне обладнання імпортного виробництва. Матеріали використовуємо виключно натуральні. Замовлення виконуємо індивідуально, враховуючи патології та антропометричні дані пацієнтів. На вироби даємо гарантію. До хворих запоріжців, які прикуті до ліжка, фахівці виїжджають додому. А ще наша медико-технічна бригада щомісяця за графіком відвідує Бердянськ, Мелітополь, Токмак, Пологи й Дніпрорудне.

Я попросив Любов Миколаївну відповісти: “Що треба, аби отримати протезно-ортопедичні вироби?” Ось що вона порадила:

– Просіть направлення на безкоштовне забезпечення ними в управлінні соціального захисту населення за місцем проживання. Якщо йдеться про дитину до 18 років, для цього знадобиться свідоцтво про народження, довідка з місця проживання, довідка про ідентифікаційний код дитини або одного з батьків, паспорт із пропискою одного з батьків та розшифровка висновків лікарсько-консультаційної комісії (ЛКК). Дорослі інваліди теж подають розшифровку ЛКК або УПР, посвідчення, що підтверджує право на пільги (пенсійне), висновок медико-санітарної експертної комісії, паспорт, довідку про ідентифікаційний код.

У цеху виготовляють протези нижніх кінцівок і різне взуття. А протезами верхніх кінцівок запорізького виробництва можна брати предмети, здійснювати побутові й навіть деякі робочі операції – причому, зовні вони виглядають, як живі руки.

Цікаво, що шиють тут і так звані “ортези” – спеціальне взуття для хворих на плоскостопість із натуральної шкіри й натурального корку. В ньому не втомлюєшся, виконуючи фізичну роботу, навіть коли доводиться довго стояти або ходити.

“Почуваюся добре. Зменшилися болі в спині. Я ніби знову на світ народилася!” – поділилася зі мною моя землячка з Токмака Ірина Володимирівна Онучина.

Пацієнти, з якими я спілкувався, просили подякувати через “Запорізьку правду” лікарю-ортопеду, підполковнику медико-санітарної служби у відставці Олександру Іллічу Борковському, який уже 17 років працює тут після виходу на пенсію, а також технологу Наталії Анатоліївні Костенко. Від себе дякую Любові Миколаївні Санніковій. Спасибі тим, хто ставить жителів нашої області “на ноги” і “дає їм руки”!

Володимир Максимов Токмацький район

Запорізька правда

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*