Людина дощу. Як визначити аутизм у дітей на ранній стадії

Людина дощу. Як визначити аутизм у дітей на ранній стадії. аутизм, дитина, діагностика, розвиток, розлад аутистичного спектра

Людина дощу. Як визначити аутизм у дітей на ранній стадії. аутизм, дитина, діагностика, розвиток, розлад аутистичного спектраЧи можливо діагностувати аутизм у дітей віком до 12 місяців / spectrumnews.org

Як дізнатися, що у вашої дитини аутизм на ранніх етапах розвитку, пише “НВ”.

Згідно зі звітом Всесвітньої організації охорони здоров’я, одна дитина з 160 має розлад аутистичного спектру. При цьому, аутизм дуже складно помітити у ранньої дитини, і таке порушення головного мозку впливає на розвиток людей в юності та зрілості.

Аутизм – це психічний розлад, для якого характерні порушення соціальної взаємодії дитини, труднощі в навчанні, спілкуванні та сприйнятті зовнішнього світу. Вченим поки невідомі причини виникнення аутизму, але ризики появи цього недугу збільшуються, якщо у ваших найближчих родичів були подібні розлади.

Люди з аутизмом потребують постійних вправ, психологічних тренінгів та додаткової турботи протягом усього життя. На жаль, діагностувати аутизм у дітей на ранній стадії – непросто, і багато батьків дізнаються про такі особливості у розвитку своїх дітей після року або навіть декількох років з моменту народження.

Звичайно, визначення аутизму на ранній стадії дозволяє швидше надавати допомогу дітям з цим синдромом і раніше починати необхідні вправи та процедури.

Доктор філософії, клінічний психолог і дослідник аутизму Томас Фрейзер розповів в інтерв’ю виданню Parents, як дізнатися, що у вашої дитини аутизм на ранніх етапах його розвитку.

Ознаки аутизму до трьох місяців

Людина дощу. Як визначити аутизм у дітей на ранній стадії. аутизм, дитина, діагностика, розвиток, розлад аутистичного спектраФото: sistero.org

Попри те, що в середньому фахівці діагностують аутизм у дітей на другому році життя, деяким батькам вдається визначити цей розлад вже за кілька місяців після народження дитини.

Очевидними ознаками аутизму є особливості дітей в комунікації: «Зверніть увагу на те, чи реагує дитина на соціальну інформацію і навколишнє середовище. Протягом першого року життя діти починають лепетати і використовувати жести, такі як вказівки», – пояснює доктор Фрейзер.

Ознаками аутизму до трьох місяців після народження дитини може бути те, що немовлята не стежать за своїми опікунами в полі зору, не реагують на гучні звуки або не посміхаються.

Крім того, діти в цьому віці повинні вимовляти будь-які звуки, хапати і тримати різні об’єкти, а також проявляти емоції до нових людей і незнайомих особ.

Ознаки аутизму до семи місяців

Людина дощу. Як визначити аутизм у дітей на ранній стадії. аутизм, дитина, діагностика, розвиток, розлад аутистичного спектраФото: parenting.firstcry.com

Як правило, вже після півроку діти можуть впізнавати своїх батьків. Тому, якщо дитина взагалі не реагує на вас – це може бути одною з ознак аутизму.

Також, діти в такому віці часто намагаються привернути до себе увагу за допомогою гучного сміху або вереску, а діти з аутичними розладами можуть постійно мовчати і не звертати увагу ні на кого.

Краще оточувати дитину великою кількістю іграшок та нових предметів: діти люблять постійно хапатися за невідомі речі. Але, якщо до семи місяців ваша дитина не взаємодіє з предметами або вибирає лише одну іграшку – слід звернутися до фахівця.

Ознаки аутизму до року

Людина дощу. Як визначити аутизм у дітей на ранній стадії. аутизм, дитина, діагностика, розвиток, розлад аутистичного спектраФото: momjunction.com

На такій стадії аутизм визначити легше: якщо за 12 місяців життя дитина не сказав ні слова, не намагалася видавати звуки, не використовувала жести, не рухала головою і не вказувала на об’єкти або зображення – ймовірно, це ознаки дитячого аутизму.

«У нас є дані, які свідчать про те, що діагностування аутизму на ранніх стадіях дозволяє швидше почати заходи з розвитку дітей та розуміння їхньої поведінки», – каже Томас Фрейзер.

Визначення розладів аутистичного спектра в ранньому віці дітей дозволяє фахівцям швидше визначить потреби дитини і допомогти їй справитися з цим синдромом або навіть приглушити деякі з симптомів.

Якщо ж батьки дізнаються про такі особливості психічного розвитку своїх дітей на пізніх етапах, – їм може знадобитися мовна терапія, постійні психологічні консультації, трудотерапія та інші методи адаптації людей з психічними розладами до соціуму.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*