Автомобілі для інвалідів на візках (ВІДЕО)

1 15 3 854124. інвалідів

Чеські інженери прагнуть налагодити виробництво транспортного засобу “Elbee”, призначеного для інвалідів на візках. Адже для багатьох із них справжньою проблемою є посадка та висадка з автомобіля без сторонньої допомоги.

Даним транспортним засобом вони зможуть користуватися, не виходячи із власного візка. Пульт дистанційного управління відчиняє двері, і візок закочується всередину за допомогою спеціального пандуса. Після цього двері зачиняються, і – вперед.

“Потужний розвиток різних автомобільних елементів та засобів безпеки за останні три роки (і особливо торік) дав нам змогу побудувати таку модель, яка б щонайкраще відповідала потребам інвалідів на візках”, – розповідає менеджер проекту Ладислав Бразділ.

Компактні розміри автомобіля (248 сантиметрів завдовжки і 133 сантиметри завширшки) дозволяє паркувати його у вузькому просторі вертикально. Вага автомобіля – 400 кілограмів, він здатний перевозити невеличкий багаж і розвиває швидкість до 80 кілометрів на годину.

“Я дуже задоволений, адже цей автомобіль дав мені більше незалежності і свободи. Раніше я мусив щоразу прохати дружину чи сина віднести мене до автомобіля. Тепер я здатний сісти в авто самотужки”, – каже користувач “Elbee” Франтішек Трунда.

Автомобілем можуть користуватися тільки люди, здатні володіти двома руками. Транспортний засіб пройшов тестування і отримав сертифікат для використання на дорогах. Його теперішня ринкова ціна – 15 тисяч євро.

euronews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*