Нейропротез допоміг паралізованому чоловікові знову говорити

Нейропротез допоміг паралізованому чоловікові знову говорити. звукові речення, мозкові хвилі, нейропротез, паралізований, інсульт

Нейропротез допоміг паралізованому чоловікові знову говорити. звукові речення, мозкові хвилі, нейропротез, паралізований, інсульт

Потенційно цей словниковий запас може бути розширено до більш ніж 9000 слів, повідомляє SOCPORTAL.INFO.

Американські дослідники заявили, що паралізований чоловік, не здатний говорити і набирати текст на комп’ютері, зміг самостійно вимовити понад 1150 слів за допомогою нейропротеза. Протез здатний переводити його мозкові хвилі на повноцінні звукові речення, пише ScienceAlert.

Вчені вважають, що це не межа і потенційно словниковий запас може бути розширено до більш ніж 9000 слів – що в середньому відповідає кількості слів, які більшість людей використовують за рік. За хвилину пацієнту на сьогоднішній день дається “вимовити” до семи слів.

Називати ім’я і місце проживання пацієнта фахівці не стали. Відомо, що йому за тридцять, у 20 років він переніс інсульт, унаслідок якого втратив здатність говорити, хоча його когнітивна функція залишилася нормальною.

У 2019-му дослідники хірургічним шляхом імплантували електрод на поверхню його мозку над мовленнєвомоторною корою. З того часу через порт, вмонтований у його череп, вони змогли відслідковувати різноманітні електричні схеми, які виникають, коли він намагається вимовити різні слова чи літери.

Олена Расенко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*