Перший україномовний мобільний додаток Digital Inclusion для безбар’єрного спілкування та розвитку творчості

Перший україномовний мобільний додаток Digital Inclusion для безбар’єрного спілкування та розвитку творчості. мобільний додаток digital inclusion, реабілітація, соціалізація, спілкування, інклюзія

Перший україномовний мобільний додаток Digital Inclusion для безбар’єрного спілкування та розвитку творчості. мобільний додаток digital inclusion, реабілітація, соціалізація, спілкування, інклюзія

Цифрова безбар‘єрність змінює на краще якість життя мільйонів і стосується всіх. Цифрова інклюзія — рішення, в рамках яких враховуються індивідуальні особливості людей і створюються рівні можливості для всіх в цифровому світі.

Технології створюють можливості для залучення людей з особливими потребами не тільки в соціум, а також в економічне життя суспільства. Відмова від дискримінації, формування культури підтримки та соціалізації людей з особливими потребами — тривалий, але необхідний процес, який має пройти суспільство для того, щоб його розвиток був стійким, і ми разом змогли досягти Цілі сталого розвитку ООН. Прискорити це можуть цифрові технології.

Перший україномовний мобільний додаток Digital Inclusion — результат соціального партнерства, яке було започатковано за підтримки Міністерства освіти і науки України, за участі ХУАВЕЙ УКРАЇНА, ГО «Здорове суспільство» (Одеса), соціального підприємства «ДивоГра» (Бровари Київської області), спільноти експертів, освітніх закладів, зокрема Мостищенської школи-інтернату Київської області та національної спільноти активістів з кола майбутніх користувачів мобільного додатку, представників батьківських організацій, державних інституцій, шкіл, університетів, медіа, бізнесу. Технічний партнер — VRGSoft (Дніпро).

Унікальність рішення

  1. Перший україномовний мобільний додаток для розвитку та реабілітації мовлення.
  2. Багатофункціональність додатку для цілісного розвитку людини: розвиток мовлення та творчого мислення.
  3. Популяризація культурної спадщини та сучасного мистецтва з використанням технологій.
  4. Доступність програми для використання на різних типах мобільних пристроїв (смартфонах та планшетах) та комп’ютерах.
  5. Залучення усіх зацікавлених сторін від ідеї до готового продукту у процес обговорення концепції, розробку та тестування мобільного додатку.

Мобільний додаток Digital Inclusion створено для:

  • розвитку та відновлення мовлення;
  • соціалізації та реабілітації дітей та дорослих із розладами аутистичного спектра, після інсульту або в інших ситуаціях протягом життя, коли вербальна комунікація неможлива.

Розвивати мовлення та спілкуватися допоможуть розділи:

  • «Слова» — універсальний словник із зображеннями та аудіосупровідом;
  • «Мої набори» — індивідуальний словник із зображеннями та аудіосупровідом, який можна доповнити самостійно.

Комунікацію завдяки додатку можна забезпечити за допомогою тексту, карток-ілюстрацій (піктограм) та аудіосупроводу слів. Завдяки чому можна сприяти одночасному спілкуванню і досягти взаєморозуміння між людьми, які мають розлади мовлення, та людьми з вадами слуху або зору.

Завдяки творчим завданням різного рівня складності в розділі «Творчість» у мобільному додатку можна буде:

  • розвивати таланти людей будь-якого віку;
  • популяризувати культурну спадщину та сучасне мистецтво в цифрову добу;
  • ділитися своїм творчим результатом через месенджери та соціальні мережі.

Мобільний додаток Digital Inclusion можна завантажити на смартфони та планшети, а вебверсією можна користуватися на комп’ютерах: www.dimobi.org.ua

Для кого?

Мобільний додаток створено для всіх зацікавлених в інструментах альтернативної та додаткової комунікації, рішеннях для ментального здоров’я протягом життя.

За допомогою технологічного рішення можна спілкуватися в будь-який час і в будь-якому місці, у різних сценаріях спілкування з іншими людьми, близьким оточенням і незнайомцями.

Кожен користувач може зареєструватись, формувати власні набори корисних символів, а також завантажувати власні зображення та озвучувати їх.

Додаток стане у пригоді в роботі логопедів, корекційних психологів, фахівців у сфері освіті та соціальних працівників.

За допомогою додатка медичні працівники можуть спілкуватись із пацієнтами, які тимчасово або постійно втратили мовлення.

Люди з мовленнєвими порушеннями можуть використовувати додаток для комунікації з рідними, отримання послуг, в роботі та побуті тощо.

Мобільний додаток можна використовувати для:

  • розвитку та відновлення мовлення;
  • вільного спілкування та соціалізації з використанням словника з зображеннями та аудіосупроводом обраних слів;
  • підтримки ментального здоров’я;
  • розвитку інноваційного мислення;
  • арт-терапії (індивідуальна та групова).

Детальніше про додаток — у презентації нижче.

Digital Inclusion.pdf

Історія проєкту «Цифрова інклюзія»

Проєкт «Цифрова інклюзія», в рамках якого створено мобільний додаток, є системною роботою всіх зацікавлених сторін протягом 2019-2021 років. Проєкт створено за участі представників всіх областей України. Це національна платформа, яка єднає фахівців у сфері освіти, охорони здоров’я, користувачів мобільного додатку, представників батьківських організацій, державних інституцій, шкіл, університетів, медіа, бізнесу.

У рамках проєкту було здійснено:

  • обговорення потреб та актуальності рішень для альтернативної та додаткової комунікації (АДК) і опитування;
  • тестування методичних матеріалів для альтернативної та додаткової комунікації в освіті;
  • освітні вебінари про альтернативну та додаткову комунікацію та міжнародний обмін досвідом;
  • проведено конкурс «Журналістика рішень» у партнерстві з Національною спілкою журналістів України;
  • загальнонаціональне обговорення концепції мобільного додатку;
  • технічну розробку, опитування про потреби та тестування за участі понад 100 волонтерів-користувачів з усіх областей України.

Національна стратегія створення безбар’єрного простору в Україні розробляється в межах ініціативи першої леді Олени Зеленської та на виконання указу Президента України.

Стратегія передбачає заходи для усунення бар’єрів у різних сферах життя, розширення можливостей та забезпечення рівних прав для всіх. Йдеться про досягнення безбар’єрності у шести вимірах: освітньому, громадянському, цифровому, фізичному, суспільному та економічному.

Перший україномовний мобільний додаток Digital Inclusion для безбар’єрного спілкування та розвитку творчості. мобільний додаток digital inclusion, реабілітація, соціалізація, спілкування, інклюзія

Дія.Бізнес

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*