Вчені розробили імплантат штучного зору

Вчені розробили імплантат штучного зору. дієго гецці, вчені, сітківка, штучний зір, імплантат

Вчені розробили імплантат штучного зору. дієго гецці, вчені, сітківка, штучний зір, імплантатeurekalert

Італійські вчені розробили імплантат, який може дати штучний зір людям, які не можуть бачити, повідомляє Суспільне.

“Коли ви дивитеся на зірки в нічному небі — ви можете навчитися розпізнавати певні сузір’я. Сліпі пацієнти побачать щось подібне з нашою системою”, — пояснює принцип роботи головний розробник Дієго Гецці з Федеральної політехнічної школи Лозанни, передає Eurekalert.

В основі запропонованої технології імплантат з 10,5 тис. електродів. Їх встановлюють на сітківку. Він працює з розумними окулярами, оснащеними камерою, і мікрокомп’ютером. Камер в окулярах фіксує зображення в полі зору користувача, охоплюючи кут у 45 градусів, надсилає його на мікрокомп’ютер, який перетворює отримані дані на світлові сигнали, які передаються на електроди в імплантаті сітківки.

Електроди стимулюють сітківку і користувач може побачити спрощену чорно-білу схему зображення, яка складається з точок світла. З часом користувачі мають навчитися розрізняти форми та предмети, зображені цими точками.

Для імплантату, який встановлюється на сітківці, розробники використали нетоксичний полімер, який може складатися і тому для процедури не потрібно збільшувати розріз в оці. Окрім того, вчені змогли зробити його бездротовим, замінивши електроди на фотоелектричні пікселі. Вони, на відміну від електродів, самі генерують електричний струм на сонячній енергії. Окрім того, вони займають менше місця, ніж електроди, що підвищує гостроту та поле зору.

Наразі розробники ще не тестували винахід на людях, але для випробувань інженери розробили програму віртуальної реальності, яка може імітувати те, що пацієнти побачать з імплантатами.

Олександра Комісарова

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*