Система соціальних гарантій тяжко хворим у кінці життя в Україні

Нормативно-правовий зв’язок між “інвалідністю” та тяжкою хворобою встановлюється МСЄК без застосування дефініції «невиліковна хвороба». Умовно, тяжко хворих у кінці життя (з обмеженим прогнозом тривалості життя) можна віднести до осіб, яким встановлюється 1 група інвалідності. Згідно п. 27 «Положення про порядок, умови та критерії встановлення інвалідності», затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 3 грудня 2009 р. № 1317.

Критерії встановлення інвалідності: I група інвалідності поділяється на підгрупи А і Б залежно від ступеня втрати здоров’я інваліда та обсягу потреби в постійному сторонньому догляді, допомозі або нагляді. Причинами інвалідності є: загальне захворювання; професійне захворювання.

До I групи інвалідності належать особи з найважчим станом здоров’я, які повністю не здатні до самообслуговування, потребують постійного стороннього нагляду, догляду або допомоги, абсолютно залежні від інших осіб у виконанні життєво важливих соціально-побутових функцій або які частково здатні до виконання окремих елементів самообслуговування.

ЗУ «Про внесення змін до Основ законодавства України про охорону здоров’я щодо удосконалення надання медичної допомоги» вiд 07.07.2011 № 3611 (набуває чинності з 01.01.2012 року) у статті 35-4 визначає, що паліативна допомога надається пацієнтам на останніх стадіях перебігу невиліковних захворювань. Паліативна допомога включає комплекс заходів, спрямованих на полегшення фізичних та емоційних страждань пацієнтів, а також надання психосоціальної і моральної підтримки членам їх сімей.

Термін «остання стадія перебігу невиліковних захворювань» можна розуміти як термінальна стадія загального захворювання, зокрема, відносно онкохворих як четверта клініко-статистична група.

IV клінічна-статистична группа (Наказ МОЗ №226 від 27.07.1998) – онкологічні хворі, яким внаслідок поширення злоякісних новоутворень, декомпенсованої супутньої патології спеціальне лікування протипоказане.

Детальніше в документі, що додається

Асоціація паліативної та хоспісної допомоги

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*