Держава збільшила розмір допомоги інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам – Мінсоцполітики

1 05 16254662. дітей-інвалідів, інвалідам з дитинства

У зв’язку із черговим збільшенням у грудні нинішнього року прожиткового мінімуму зросли і розміри державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам.

Про це розповіла в коментарі для кореспондента УКРІНФОРМу директор Департаменту соціального захисту інвалідів Міністерства соціальної політики України Оксана Полякова.

«У 2012 році розміри державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам виходять із прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність, та дітей відповідного віку, як передбачено статтею 24 Закону України „Про Державний бюджет України на 2012 рік”, – сказала О.Полякова.

За її словами, Законом України „Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам” визначено право на матеріальне забезпечення за рахунок коштів Державного бюджету України та соціальний захист інвалідів з дитинства та дітей-інвалідів шляхом встановлення державної соціальної допомоги у відсотках від прожиткового мінімуму.

У Мінсоцполітики нагадали, що інвалідам з дитинства, які мають одночасно право на державну соціальну допомогу відповідно до вищевказаного Закону, на пенсію та на державну соціальну допомогу згідно із Законом України „Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам”, призначається за вибором інвалідів з дитинства один із видів допомоги або пенсія. «При цьому, якщо інвалід з дитинства або дитина-інвалід має право на пенсію у зв’язку з втратою годувальника і державну соціальну допомогу відповідно до цього Закону, ці виплати призначаються одночасно», – уточнила Полякова.

Вона також зазначила, що державна соціальна допомога інвалідам з дитинства, згідно із Законом України „Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам”, призначається на весь час інвалідності, встановленої органами медико-соціальної експертизи, а виплачується у повному розмірі органами праці та соціального захисту населення з дня звернення за її призначенням.

Окрім того, у Мінсоцполітики повідомили й розміри таких виплат залежно від груп інвалідності. Так, державна соціальна допомога інвалідам з дитинства І групи підгрупи А та Б призначається у розмірі 100 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Надбавка на догляд за інвалідом з дитинства І групи підгрупи А встановлюється в розмірі 75 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, за інвалідом з дитинства І групи підгрупи Б або без встановленої підгрупи – в розмірі 50 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Для інвалідів з дитинства ІІ та ІІІ груп розмір цієї допомоги становить 80 і 60 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Одиноким інвалідам з дитинства ІI та III груп, які на підставі довідок, які видаються лікарсько-консультативними комісіями лікувально-профілактичного закладу, потребують постійного стороннього догляду, передбачено надбавку на догляд за ними до державної соціальної допомоги в розмірі 15 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Державна соціальна допомога на дітей-інвалідів віком до 18 років призначається у розмірі 70 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Крім того, до державної соціальної допомоги дітям-інвалідам може бути призначена надбавка на догляд.

Надбавка на догляд за дитиною-інвалідом віком до 6 та від 6 до 18 років становить 50 відсотків прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку і призначається одному з батьків, усиновителів, опікуну, піклувальнику, які не працюють і фактично здійснюють догляд за дитиною-інвалідом. «Ця надбавка призначається без урахування середньомісячного сукупного доходу сім’ї, в якій виховується дитина-інвалід», – додала Полякова.

Що ж до конкретних розмірів виплат у грошовому вимірі, то, за словами директора департаменту Мінсоцполітики, у грудні нинішнього року (з урахуванням норм постанови Кабінету Міністрів України від 26.03.08 № 265 „Деякі питання пенсійного забезпечення громадян”) вони будуть такими: для інвалідів з дитинства І групи підгрупи А – 1547 грн; для інвалідів з дитинства І групи підгрупи Б – 1326 грн; для інвалідів з дитинства ІІ та ІІІ груп – 884 грн; для інвалідів з дитинства ІІ та ІІІ груп з надбавкою на догляд – 884 грн; для дітей-інвалідів (без надбавки на догляд) – 884 грн; для дітей-інвалідів до 6 років з надбавкою на догляд – 1099,3 грн; для дітей-інвалідів від 6 до 18 років з надбавкою на догляд – 1217,3 грн; для дітей-інвалідів, захворювання яких пов’язане з Чорнобильською катастрофою, від 0 до 18 років – 928,2 грн; для дітей-інвалідів, захворювання яких пов’язане з Чорнобильською катастрофою, до 6 років з надбавкою на догляд – 1408,7 грн; для дітей-інвалідів, захворювання яких пов’язане з Чорнобильською катастрофою, від 6 до 18 років з надбавкою на догляд – 1526,7 грн.

«На даний час в органах праці та соціального захисту населення перебуває на обліку 375 тис. інвалідів з дитинства та дітей-інвалідів. Питання своєчасності виплат цієї державної соціальної допомоги знаходиться на постійному контролі Мінсоцполітики», – запевнила Оксана Полякова.

Наталія Андрусенко

Укрінформ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*