Відбувся круглий стіл «Захист прав людей з інвалідністю»

1 25 7 000110. інвалідністю

21 березня 2013 року заступник Керівника Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Олена Смірнова взяла участь у круглому столі «Захист прав людей з інвалідністю», організованому Фондом сприяння демократії посольства США.

Його учасники обговорили питання дотримання прав людей з інвалідністю в Україні, державні гарантії захисту таких прав та міжнародні стандарти у цій сфері, роль громадських організацій у захисті прав людей з особливими потребами, необхідність формування в суспільстві толерантного ставлення до людей з інвалідністю, їх громадянська та правова освіта.

У ході ознайомлення із заходами, що здійснюються Уповноваженим з прав людини у сфері захисту прав людей з інвалідністю, було зазначено, що однією з головних причин порушень прав людей з інвалідністю є недостатнє усвідомлення суспільством необхідності створення безбар’єрного середовища. Крім того, прогалиною у формуванні політики у цій сфері є незалучення до цього процесу саме людей з обмеженими фізичними можливостями, які знають і розуміють проблему, а тому можуть віднайти більш правильні шляхи її вирішення.

Учасники круглого столу були поінформовані про те, що всю свою діяльність у сфері захисту прав людини Уповноважений здійснює за моделлю «Омбудсмен +», де «+» – це громадські організації, які активно допомагають Уповноваженому здійснювати моніторинг дотримання прав вказаної категорії населення та надавати пропозиції щодо вдосконалення існуючого законодавства у цій сфері.

При цьому слід зазначити, що більша частина присутніх на круглому столі учасників-представників громадських організацій – або належать до тих організацій, які безпосередньо співпрацюють з Секретаріатом Уповноваженого з прав людини, або входять до Консультативної Ради при Уповноваженому з прав людини, або до експертної ради при спеціальному Представникові з питань дотримання соціально-економічних та гуманітарних прав людини, а тому дуже добре обізнані з діяльністю Уповноваженого з прав людини.

Одним із основних завдань громадськості було визначено саме проведення просвітницької та правоосвітньої роботи у сфері захисту прав людей з інвалідністю, а також створення потужного волонтерського руху, без якого фактично неможливо вирішити багато проблем, що постають перед людьми з особливими потребами.

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*