Кабмін пропонує збільшити допомогу по догляду за дітьми-інвалідами підгрупи А

1 07 5 24 2. дітей

Уряд схвалив законопроект, яким пропонується збільшити надбавку на догляд за дитиною-інвалідом підгрупи А з 50% до 75% прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку. Про це повідомила директор Департаменту соціального захисту інвалідів Міністерства соціальної політики Оксана Полякова. За її словами, відповідне рішення було ухвалено на засіданні Кабінету Міністрів у понеділок, 13 травня.

«Сьогодні розміри надбавки на догляд і, відповідно, державної соціальної допомоги не залежать від ступеню втрати здоров’я дитини-інваліда і є для всіх однаковими. Ми ж пропонуємо диференціювати розмір надбавки на догляд в залежності від ступеня втрати здоров’я дитини та потреби в постійному сторонньому догляді. Це можна забезпечити, підвищивши розмір такої надбавки на догляд за дитиною-інвалідом (підгрупи А) з 50 до 75% прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку», – сказала вона.

Як зазначила Оксана Полякова, відповідне підвищення пропонується провести з 1 липня. Таким чином, у разі прийняття закону Верховною Радою надбавка на догляд на дітей віком до 6 років з 1 липня зросте на 243 грн. і складатиме 729 грн., а розмір допомоги з надбавкою на догляд відповідно – 1354,8 грн.

«Для дітей віком від 6 до 18 років розмір надбавки зросте на 302,5 грн. і складе 907,5 грн. Тобто розмір допомоги з надбавкою на догляд для таких дітей з липня 2013 року збільшиться до 1533,3 грн. У грудні розміри надбавок на догляд і державної соціальної допомоги зростуть відповідно до підвищення прожиткових мінімумів», – сказала вона.

Оксана Полякова повідомила, що запропоновані зміни торкнуться понад 15 тис. дітей-інвалідів з найважчим ступенем втрати здоров’я, а на реалізацію закону необхідно 27 млн. грн. За її словами, законопроект було розроблено на виконання соціальних ініціатив Президента на 2013 рік.

Міністерство соціальної політики України

Одна репліка к “Кабмін пропонує збільшити допомогу по догляду за дітьми-інвалідами підгрупи А”

  1. Ирина сказав:

    Сегодня 3 06 2013 зашла в УСЗН в гНежин попадает ли мой сын с заболеванием ДЦП тяжелой степени под это повышение на что мне зам нач отдела соцвыплат ответила у нас ничего по этому поводу нет и денег на повышение тоже нет это повысят в Киеве у них там есть деньги 7

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*