Під час «гарячої» телефонної лінії йшлося про зміни в порядку забезпечення інвалідів автотранспортом

1 30 piven 2 2. инвалид

  1 30 piven 2 1

28 серпня під час «гарячої» телефонної лінії «Запитай у влади» з 10 до 12 години на запитання буковинців відповідав заступник директора департаменту соціального захисту населення Юрій Півень. Під час спілкування він повідомив жителів краю про внесення змін до чинного законодавства щодо питань забезпечення інвалідів автомобілями через органи соціального захисту населення.

«Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 19 липня 2006 року «Про затвердження Порядку забезпечення інвалідів автомобілями», передбачено, що інвалід, законний представник недієздатного інваліда, дитини-інваліда отримує автомобіль на десятирічний строк без права продажу, дарування, передачі, в тому числі за довіреністю іншій особі, про що особи, які отримують автомобіль дають згоду, тобто підписують забов’язання», – зауважив посадовець.

За його словами, відповідно до зазначеної постанови, після смерті інваліда машина, якою він був забезпечений через департамент соціального захисту населення облдержадміністрації, може перейти у власність одного із членів сім’ї інваліда за рішенням Мінсоцполітики і за умови сплати податків і зборів за ставками, які діяли на день здійснення митного оформлення. «Якщо людина користувалася автомобілем менше 10-років і після її смерті члени сім’ї виявили бажання отримати даний транспортний засіб у власність, то кошти необхідно перерахувати упродовж 6 місяців з дня його смерті», – наголосив Юрій Півень.

Він додав, що автомобіль, яким інвалід користувався не менше 10-ти років, може залишитись у користуванні його сім’ї безоплатно, якщо в ній є інвалід, який мав підстави для забезпечення транспортом на час смерті інваліда або протягом шести місяців з дня його смерті; був зареєстрований на час смерті інваліда за місцем його реєстрації; не має іншого автомобіля, у тому числі, отриманого через департамент соціального захисту населення.

«Міністерство соціальної політики є уповноваженим центральним органом виконавчої влади з питань гуманітарної допомоги та не визнає дійсними зміни дарчих іноземними донорами, так як отримувачем гуманітарної допомоги є департамент, а не набувач», – зазначив заступник директора департаменту соціального захисту населення. Юрій Півень відзначив, що у випадку несплати членом сім’ї інваліда обов’язкових платежів, автомобіль повертається департаменту соціального захисту населення після закінчення шестимісячного строку. Вилучений автомобіль видають в порядку черги інваліду, що перебуває на обліку, або здають підприємству, що здійснює заготівлю та переробку металобрухту.

Чернівецька обласна державна адміністрація

Одна репліка к “Під час «гарячої» телефонної лінії йшлося про зміни в порядку забезпечення інвалідів автотранспортом”

  1. Лидия :

    Дай Бог тем, кто придумал этот гм-гм, закон, пользоваться ним по полной программе самим и всем наследникам.
    В свое время, это было после Второй мировой войны, в благополучной Великобритании парочка лордов, чтобы улучшить положение инвалидов попытались хоть на чуть-чуть “влезть в их шкуру”: 2 дня один прожил в коляске, а второй завязал глаза. И появилось около десятка новых законов, которые действительно помогли людям полноценнее жить.
    А наши изгаляются, что бы ещё этакое придумать, чтоб отобрать даже крохи.
    Тьфу, противно.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*