Дорадчий комітет при Урядовому уповноваженому з прав інвалідів визначив найважливіші питання соціального захисту інвалідів

1 18 DK 12092013 1 2. дорадчого комітету, олексій журавко, шрифтом брайля, інвалідів

  1 18 DK 12092013 1

Для того, щоб у повному обсязі забезпечити визначені законодавством України соціальні гарантії, необхідно об’єднатися та всі зусилля спрямувати на вирішення найважливіших питань у сфері соціального захисту інвалідів. Про це Олексій Журавко сказав під час засідання Дорадчого комітету при Урядовому уповноваженому з прав інвалідів, яке відбулося 12 вересня 2013 року в приміщенні Всеукраїнської спілки громадських організацій «Конфедерація громадських організацій інвалідів України».

Одним із основних питань, на якому зосередили увагу керівники громадських організацій інвалідів під час засідання – це внесення змін до закону про 4-відсоткову квоту, які знижують надходження до Фонду соціального захисту інвалідів. За словами Олексія Журавка, падіння цих показників негативно відобразиться на рівні соціального захисту інвалідів, зокрема, в частині створення робочих місць для людей з обмеженими можливостями, фінансування реабілітаційних закладів, забезпечення засобами реабілітації, матеріальної та медичної допомоги тощо.

Ще одне питання, яке було підняте на засіданні, – це безперешкодний доступ інвалідів до спеціальних місць для паркування автомобілів осіб з обмеженими фізичними можливостями. За словами Голови Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Асоціація інвалідів-спинальників України» Івана Марусевича, сьогодні в Україні є законодавчі норми, які регламентують можливість для осіб з фізичними обмеженими безоплатно паркуватися на місцях, спеціально призначених для автотранспортних засобів інвалідів, та визначають кількість таких місць біля адміністративних будівель, супермаркетів, банківських установ та інших об’єктів інфраструктури. Проте людина з інвалідністю не завжди може залишити свій автомобіль на спеціально відведеному місці. Адже їх місця займають машини осіб, які не мають на це права.

Для вирішення піднятого питання представники громадськості запропонували провести інформаційно-роз’яснювальну роботу серед водіїв з усунення порушень правил дорожнього руху в частині зупинки приватних автомобілів на зупинках громадського транспорту та у спеціально відведених місцях, а також розглянути можливість посилення штрафних санкцій за паркування автомобіля на місці, призначеному для транспорту інвалідів.

Відкритим для громадських організацій залишається питання надання пільг підприємствам. Громадські організації попросили Урядового уповноваженого з прав інвалідів посприяти прискоренню внесення змін до Інструкції з надання фінансової допомоги на поворотній і безповоротній основі та цільової позики за рахунок сум адміністративно-господарських санкцій та пені, що надходять до державного бюджету за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів.

Також присутні наголосили на потребі удосконалення Закону України «Про соціальні послуги» та розробці дієвих підзаконних актів щодо контролю громадськими організаціями інвалідів за якістю надання соціальних послуг. Окрім того, запропонували залучати громадські організації до надання соціальних послуг населенню.

«Пріоритет друку підручників шрифтом Брайля має надаватися підприємствам громадських організацій, які опікуються незрячими людьми», – так Олексій Журавко підтримав прохання Голови ЦП УТОС Владислава Більчича посприяти в отриманні державного замовлення на друк книг шрифтом Брайля. – Це надасть можливість забезпечити роботою діючі та створити нові робочі місця».

Для ознайомлення з потужностями Республіканського будинку звукозапису і друку та можливостями обладнання для друку книг шрифтом Брайля Урядовий уповноважений з прав інвалідів на наступному тижні відвідає підприємство УТОС в Києві.

Серед питань, яким приділили увагу члени Дорадчого комітету, є й проблема відсутності в Україні закону, що захищатиме права онкохворих. Голова громадської організації «Донна» Лариса Ященко звернулася до Олексія Журавка із проханням забезпечити хворим на рак молочної залози право на якісну та доступну медичну допомогу, санаторно-курортне лікування тощо.

У ході засідання також було вирішено провести нараду, яку буде присвячено суто питанням фінансової підтримки громадських організацій інвалідів. Для постійного контролю цього питання Урядовий уповноважений з прав інвалідів Олексій Журавко запропонував, окрім цієї наради, організовувати подібні зустрічі один-два рази на місяць.

Окрім того, учасники засідання обговорили й чимало організаційних питань. Насамперед, на початку свого засідання члени Дорадчого комітету при Урядовому уповноваженому з прав інвалідів до своїх лав прийняли ще одну всеукраїнську громадську організацію. До складу комітету увійшла «Асоціація підприємців та працюючих інвалідів України», головою якої є Сергій Гурінов.

Також під час засідання розпочато розробку внутрішнього регламенту роботи Дорадчого комітету. «Для вдосконалення та результативності нашої діяльності нам необхідно створити відповідний регламент взаємодії та порядок дій, яких необхідно дотримуватися під час підготовки тих, чи інших документів. Потрібно випрацювати стандарт, аби не допускатися одних і тих самих помилок», – наголосив Олексій Журавко.

Наприкінці засідання учасники окреслили напрями роботи, над якими працюватиме Дорадчий комітет у IV кварталі 2013 року. У полі зору Дорадчого комітету будуть питання фінансової підтримки громадських організацій інвалідів у 2014 році, надання податкових пільг підприємствам громадських організацій інвалідів та питання щодо захисту прав осіб з інтелектуальною недостатністю.

  1 18 DK 12092013 zagalne 2

zhuravko.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*