Президент вимагає удосконалення роботи влади щодо забезпечення права дитини з особливими потребами на якісну освіту – Юрій Павленко

1 06 29330 2. особливими потребами

  1 06 29330 1Президент України Віктор Янукович вимагає удосконалення роботи всіх органів влади у сфері забезпечення права дитини з особливими потребами на отримання якісної освіти. Про це Уповноважений Президента України з прав дитини Юрій Павленко заявив під час прес-конференції у Хмельницькому.

«Незважаючи на всі серйозні зміни і зрушення, які відбулися за цей час на виконання Указу Президента, право дитини з особливими потребами на якісну освіту порушується практично в усіх регіонах», – сказав він.

Ю.Павленко розповів, що за результатами ініційованого ним моніторингу було виявлено низку порушень. Зокрема, за його словами, йдеться про «безлад в оформленні документів» про зарахування дитини до спеціального навчального закладу.

Втім, на переконання Уповноваженого Президента, головним порушенням є ігнорування сім’ї як серйозного аспекту соціалізації дитини.

«На жаль, часто ми виявляємо невідповідність діагнозу реальному стану розвитку дитини. По виявленим фактам ми уже звернулися до Генеральної прокуратури України», – підкреслив Ю.Павленко.

Він зауважив, що моніторинг було проведено в Івано-Франківській, Рівненській, Черкаській, Донецькій, Хмельницькій областях, Автономній Республіці Крим.

У результаті консультацій з дитячими психіатрами, перевірки діяльності психолого-медико-педагогічних консультацій в Україні, спеціальних шкіл-інтернатів Уповноважений Президента з прав дитини звернувся до Міністерства освіти і науки та Міністерства охорони здоров’я з вимогою вжити заходів щодо удосконалення практики забезпечення освітою дітей з особливими потребами.

Зокрема, Уповноважений Президента вимагає забезпечити об’єктивну діагностику дітей лікарями-психіатрами; надавати дитині та її батькам розгорнуті психолого-педагогічні рекомендації, щоб близькі та рідні могли сприяти розвитку дитини, а не завдавати шкоди; встановити обов’язкове раз на рік додаткове вивчення стану дитини для того, щоб зафіксувати прогрес або регрес дитини і надати у висновку оцінку професійності дій педагогів та ролі батьків; максимально забезпечити участь батьків, рідних дитини в процесі корекції її розвитку.

Коментуючи результати перевірки Солобковецької та Соколівської спеціальних шкіл-інтернатів для дітей з особливими потребами, Ю.Павленко зазначив: «Дві школи, які знаходяться в Ярмолинецькому районі Хмельницької області на відстані чотири кілометри одна від одної, нібито однакові за змістом роботи, але працюють зовсім по-різному, надають різної якості послуги. Це є свідченням , на мою думку, відсутності ефективної системи надання освітніх послуг, корекції розвитку дитини з особливими потребами».

ДОВІДКА

Відповідно до Указу Президента від 16 грудня 2011 року «Про питання щодо забезпечення реалізації прав дітей в Україні», Міністерству освіти і науки, молоді та спорту було доручено посилити гарантії реалізації права дитини на сімейне виховання при вирішенні питань направлення дітей з особливими потребами до відповідних навчальних закладів. Йдеться, зокрема, про вдосконалення роботи психолого-медико-педагогічних консультацій, які надають рекомендацію щодо форми навчання дитини, а також порядку надання психіатричної допомоги дітям.

Прес-служба Президента України Віктора Януковича

Офiцiйне представництво Президента України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*