Батьки «сонячних дітей» мають доводити право на інвалідність

1 09 DAynu0612 2. дауна, інвалідності

  1 09 DAynu0612 1Дніпропетровськ. Сім кіл пекла – так називають батьки дітей із синдромом Дауна процедуру оформлення інвалідності. Навіть із підтвердженим діагнозом від генетиків їх змушують знову і знову доводити, що їхня дитина хвора.

Через бюрократичні перепони, недужі діти роками не отримують соціальної допомоги.

Лариса плаче. Процедуру отримання інвалідності для 5-річної доньки жінка порівнює з жебракуванням. Коли Тетянці визначили діагноз, мама навіть думки не припускала залишити дитину. Лариса відразу налаштувалася на боротьбу. Вже тепер розуміє боротися доводиться не тільки з хворобою.

Генетики обласної дитячої лікарні відмовили доньці у статусі інваліда, бо не побачили для цього підстав.

«Вона сказала, що не бачить підстав для інвалідності, 2342 Натякала: положіть їй – підсунула мені брошуру, щоб положить їй гроші», – розповідає мама Лариса Рудавська.

Фахівці, у яких консультувалися «Вікна», не розуміють, чому матері відмовили. Адже синдром Дауна не лікується і вже визнання діагнозу є показанням для інвалідності.

«При синдроме Дауна каждая клеточка содержит лишний генетический материал – лишнюю хромосому и удалить ее невозможно. – Значит ребенок инвалид? Конечно, инвалид, 100%!» – пояснив генетик Леонід Кодунов.

Лікарі обласної лікарні виправдовуються: діяли за наказом МОЗу, де чорним по білому: окрім синдрому Дауна, у дитини мусить бути цілий букет супутніх недуг.

«Мы должны все это подтвердить. Нужно было этого ребенка положить на стационарные койки и дообследовать. – А мама? – Мама не захотела», – відповіла Наталя Шмалько, керівниця відділу охорони материнства й дитинства департаменту охорони здоров’я.

Не захотіла, бо дома чекали інші діти. Їх жінка виховує сама. І мала право на відмову лікарям – вважають юристи.

Батьків, що мають такі ж проблеми, – десятки по всій країні. Приміром для доньки Наталі з Вінниці оформили інвалідність лише на п’ять років. Жінка, каже, мабуть сподіваються, що хвороба кудись щезне.

Громадські організації кажуть: проблема не у лікарях, а в законах, які давно треба було переглянути. Активісти вже не перший рік просять МОЗ спростити оформлення інвалідності для таких дітей. Адже у всьому світі синдром Дауна – достатній аргумент для отримання допомоги від держави.

Тим часом Тетянку таки обстежили та пообіцяли видати документи на оформлення інвалідності. Хоч невеличка, але перемога, каже жінка і сподівається, що за наступні 5 років у міністерстві такі дослухаються до проблем «Сонячних дітей», і вони стануть потрібними не лише своїм рідним.

«Вiкна.UA» +ВІДЕО

Одна репліка к “Батьки «сонячних дітей» мають доводити право на інвалідність”

  1. Ирина :

    У нас тяжелая форма ДЦП и тоже проходим все тоже так с синдромом Дауна хоть ходячие а с коляской так натаскаешься что жить не хочеться не то что пенсию переоформлять может чиновники на єто и надеются

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*