Захист дітей-інвалідів на особливому контролі прокуратури — прокурор Луганської області А.Мельник

1 19 1259 2. дітей-інвалідів

  1 19 1259 1На виконання постанови міжвідомчої наради, яку проведено прокуратурою області у травні поточного року, органами виконавчої влади вжито додаткових скоординованих заходів, спрямованих на забезпечення додержання прав дітей-інвалідів та дітей з вадами розвитку

Зокрема, у 29 школах Луганської області створено 40 інклюзивних класів, де навчаються 60 дітей з особливими освітніми потребами. Для 358 дітей такої категорії створено 24 спеціальні класи.

Дітям-інвалідам видано 921 направлення для одержання технічних та інших засобів реабілітації, з них забезпечено – 770.

Однак, як зазначив прокурор області А.Мельник, окремими органами виконавчої влади та місцевого самоврядування, в порушення вимог законодавства, недостатньо фінансуються місцеві програми та заходи щодо вирішення соціальних проблем дітей-інвалідів.

Так, не створено умов для безперешкодного доступу інвалідів до житлових будинків, навчальних закладів, об’єктів соціальної інфраструктури, громадського транспорту, для вільного пересування у населених пунктах.

Ще не скрізь в області у повному обсязі виконуються вимоги ст.ст. 33, 63 Основ законодавства України про охорону здоров’я щодо забезпечення дітей-інвалідів кваліфікованою лікувально-профілактичною допомогою та санаторно-курортним лікуванням.

Продовжують мати місце випадки нехтування правами дітей-інвалідів на пільгове забезпечення ліками.

За словами прокурора області, всього на виконання вищевказаної постанови міжвідомчої наради, прокурорами внесено 36 подань, до дисциплінарної відповідальності притягнуто 6 посадових осіб, поновлено права майже 2 тис. дітей – інвалідів.

Прес-служба прокуратури Луганської області

Прокуратура Луганської області

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*