Прокуратурою захищено права понад 7 тисяч інвалідів на пільговий проїзд у транспорті

1 03 3 lgota1. інвалідів

За результатами розгляду подання, внесеного Коростенською прокуратурою з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері Коростенському міському голові, змінено рішення виконкому, яке обмежувало права соціально незахищених громадян.

Установлено, що рішенням виконавчого комітету Коростенської міської ради, з порушенням закону затверджено умови конкурсу на перевезення пасажирів автомобільним транспортом.

Зокрема передбачено, що перевізник забезпечує пільгові перевезення осіб з обмеженими можливостями лише за умов відшкодування коштів з бюджету. Це обмежує права понад 7 тисяч людей з інвалідністю, що проживають у м.Коростень.

На вимогу прокуратури умови конкурсу на перевезення пасажирів приведено у відповідність до законодавства.

Довідково

Відповідно до ст. 38.-1 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в України» транспортне обслуговування інвалідів здійснюється на пільгових умовах. Інваліди, діти-інваліди та особи, які супроводжують інвалідів першої групи або дітей-інвалідів, мають право на безплатний проїзд у пасажирському міському транспорті.

Прес-служба прокуратури Житомирської області

Прокуратура Житомирської області

3 реплік к “Прокуратурою захищено права понад 7 тисяч інвалідів на пільговий проїзд у транспорті”

 1. Gala :

  обращалась с похожим вопросом в горадминистрацию и управлении трамвайно – троллейбусного депо(я мать ребёнка-инвалида), ответ что нет дотаций из бюджета, в связи с этим разрешено бесплатно ездить только на трамваях и троллейбусах, а на автобусах-экспресс нет, хотя они и относятся к ТТД , то есть являются государственной собственностью ,может кто -то сможет подсказать как можно доказать право согласно ст. 38.-1 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в України» , в котором указано всеми видами транспорта, в не зависимости от фомы собственности, кроме такси и метро.?

 2. Администрация сайта :

  Вам потрібно написати звернення до прокуратури, до якого прикласти відповідь з держадміністрації, з проханням перевірити виконання ст. 38.-1 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в України» під час проведення тендерних процедур на організацію надання послуг перевезення пасажирів, в тому числі й тих що відносяться до пільгових категорій.
  Олег

 3. Gala :

  дякую за відповідь,однак спілкування з адміністрацією було через інтернет,на сайті міськради, чи буде це мати юридичне значення?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*