Призначення пенсії за віком матері дитини-інваліда

1 15 3 DETIINVALIDY 2. пенсия, інвалідності, інвалідів

Жінка виховує дитину, яку визнано інвалідом з дитинства. Чи не втратила така жінка право після 01.10.2011 р. на призначення пенсії за віком як мати дитини-інваліда у 50 років? Які документи необхідні для призначення пенсії?

Згідно з п. 3 Прикінцевих положень Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” №1058‑IV від 09.07.2003 р., зокрема, матері інвалідів із дитинства, які виховали їх до шестирічного віку, мають право на призначення дострокової пенсії за віком після досягнення 50 років та за наявності не менше 15 років страхового стажу. При цьому до числа інвалідів із дитинства належать також діти-інваліди віком до 16 років.

Відповідно до Порядку № 22‑1 від 25.11.2005 р., при призначенні пенсій матерям інвалідів із дитинства, які виховали їх до шестирічного віку, факт народження дитини встановлюється на підставі свідоцтва про народження, а її виховання до зазначеного віку – на підставі свідоцтва про народження чи паспорта дитини.

Визнання особи інвалідом із дитинства або дитиною-інвалідом засвідчується випискою з акта огляду в МСЕК, медичним висновком установи охорони здоров’я, посвідченням одержувача допомоги, довідкою органу, що призначає допомогу, про період призначення допомоги. У разі якщо дитина визнана дитиною-інвалідом після досягнення шестирічного віку, надається висновок лікарсько-консультаційної комісії про те, що вона мала медичні показання для визнання її дитиною-інвалідом до досягнення шестирічного віку.

Чоловік народився 06.03.57, він батько інваліда з дитинства І групи. Має дружину – інваліда з дитинства ІІІ групи, яка не працює (отримує пенсію по інвалідності). Чи має він право скористатися пільгою, за якою один із батьків має право вийти на пенсію на 5 років раніше встановленого пенсійного віку?

Розділом XV Прикінцевих положень Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” передбачено, що за вибором матері або в разі її відсутності, якщо виховання п’ятьох або більше дітей чи дитини-інваліда здійснювалося батьком, йому призначається дострокова пенсія за віком, але не раніше ніж за 5 років до досягнення пенсійного віку, передбаченого ст. 26 цього Закону, за наявності не менше 20 років страхового стажу.

Відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, за рахунок коштів Пенсійного фонду України в солідарній системі призначаються такі пенсійні виплати:

✓ пенсія за віком;

✓ пенсія по інвалідності внаслідок загального захворювання (у тому числі каліцтва, не пов’язаного з роботою, інвалідності з дитинства);

✓ пенсія у зв’язку з втратою годувальника.

Згідно п. 1 ст. 10 Закону, особі, яка має одночасно право на різні види пенсії (за віком, по інвалідності, у зв’язку з втратою годувальника), призначається один із цих видів пенсії за її вибором. Оскільки дружина отримує пенсію по інвалідності, то чоловік не має права на достроковий вихід на пенсію за віком.

Управління Пенсійного фонду України в м. Первомайську та Первомайському районі Миколаївської області

Газета “ТВ Всесвіт”

2 реплік к “Призначення пенсії за віком матері дитини-інваліда”

  1. БОГДАН сказав:

    дитина 1999р.н.2001р.удочерили 2007р.дигина стає інвалід після операції.у 2016р.мати може вийти на пільгову пенсію але є нюанс…мати дитину не родила а тільки виховує.що нам робити

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*