На вимаганні та отриманні неправомірної вигоди викрито лікаря

1 16 6 spravki-354. инвалид

На вимаганні та отриманні неправомірної вигоди викрито лікаря Гайворонської ЦРЛ. У загальну суму майже 5000 гривень лікар оцінив можливість для хворого подовжити групу інвалідності.

Злочинні діяння ескулапа кваліфіковано за ч.4 ст.368 (одержання неправомірної вигоди поєднане з її вимаганням) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від 5 до 10 років.

Досудове розслідування у вказаному кримінальному провадженні здійснюється за процесуального керівництва прокуратури області.

У ході досудового розслідування встановлено:

До лікаря Гайворонської ЦРЛ звернувся інвалід 3 групи для отримання епікризу з метою підтвердження інвалідності. Проте, лікар повідомив що епікриз з необхідним висновком інваліду обійдеться у 1800 грн. Пацієнт, розуміючи що без епікризу у подовженні інвалідності йому буде відмовлено, віддав лікарю всі кошти які мав на той час – 1400 грн.

На цьому вимагання грошей лікар не припинив. Успішне проходження консультативної комісії медик оцінив ще у 1000 грн., попередивши що у разі несплати інвалідність подовжена не буде. Цього разу інвалід відмовився платити оскільки коштів не мав, тож за висновками комісії інвалідність таки зняли.

Бажаючи пояснень з даного приводу вже колишній інвалід зателефонував лікарю, який наголосив що попереджав про наслідки проте все ще можна виправити за 3000 грн. (2000 грн. особисто йому, а інші кошти членам комісії).

Після передачі вказаної суми неправомірної вигоди лікар був затриманий правоохоронцями у своєму службовому кабінеті.

Прес-служба прокуратури Кіровоградської області

Прокуратура Кіровоградської області

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*