Податківці Сторожинеччини за «круглим столом» обговорили з громадською організацією інвалідів порядок застосування пільг

1 24 5 preview1 1 2. інвалідів

  1 24 5 preview1 1Днями відбулось засідання «Круглого столу» за участі першого заступника начальника ДПІ у Сторожинецькому районі Сергія Лєсніка на тему «Роз’яснення норм податкового законодавства України для об’єднань громадських організацій-інвалідів».

Під час круглого столу учасники обговорили такі питання як визначення доцільності надання державної допомоги підприємствам та організаціям громадських організацій інвалідів у вигляді пільг з оподаткування (плата за землю, умови отримання ознаки неприбутковості), поворотної та безповоротної фінансової допомоги (за рахунок коштів Фонду соціального захисту інвалідів), цільової позики, дотацій тощо.

Також під час зустрічі були розглянуті умови, якими чітко визначені критерії, яким має відповідати підприємство, щоб отримати дозвіл на пільги. Зокрема визначено, що кількість інвалідів має становити не менше ніж 50% від середньооблікової кількості штатних працівників підприємства, фонд оплати праці інвалідів має складати не менше ніж 25% загальної суми витрат на оплату праці.

Загалом, зустріч відбулась у форматі прямого діалогу, були надані відповіді на численні питання, які турбували присутніх, що свідчить про зацікавленість представників організації в подальшому отриманні податкових консультацій та роз’яснень.

  1 24 5 534e66f228c49 2Крім того, Сергій Миколайович наголосив на тому, що ДПІ у Сторожинецькому районі ГУ Міндоходів у Чернівецькій області продовжує бути відкритою для спілкування, і в майбутньому зустрічі у конструктивному діалозі відбуватимуться щоквартально. Учасники обговорення теж звернули увагу на те, що така діяльність повинна носити систематичний характер, оскільки громадські організації інвалідів практично позбавлені можливості отримати кваліфіковану правову допомогу.

Сергій Лєснік відзначив, що з метою створення умов для партнерських взаємовідносин органів Міністерства доходів і зборів України та платників податків, забезпечення платників податків якісними та своєчасними послугами та повної обізнаності щодо змін у податковому (шляхом надання консультацій, роз’яснень) також створений центр обслуговування платників (ЦОП). Інформаційні та інші послуги, які надаються у ЦОП стосуються, зокрема, консультативної допомоги платникам у оформленні заяв, заповненні податкової звітності; надання інформації про реквізити рахунків для зарахування платежів до бюджетів, ставки податків та роз’яснень з питань оподаткування (усних, письмових, по телефону); надання платникам інформації про стан розрахунків з бюджетами; надання безкоштовного програмного забезпечення для формування та подання податкової звітності в електронному вигляді; розповсюдження брошур, буклетів, пам’яток та іншої друкованої продукції про сплату податків; прийняття звітних та інших документів платників податків; надання публічної інформації тощо.

Міністерство доходів і зборів України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*