Інвалідність не потрібно буде щороку підтверджувати

1 23 6 p6189043 2. інваліда, інвалідності

  1 23 6 p6189043 1

Комітет з питань охорони здоров’я рекомендує парламенту прийняти за основу та в цілому законопроект про внесення змін до деяких законів щодо окремих питань проведення медико-соціальної експертизи

Проектом (реєстр. №4528), зокрема, пропонується внести зміни до статті 7 Закону “Про реабілітацію інвалідів в Україні” з метою визначення правових засад встановлення відповідної групи інвалідності без зазначення строку повторного огляду особам, які мають анатомічні дефекти та інші необоротні порушення функцій органів і систем організму.

Повторний медичний огляд з метою підвищення групи інвалідності таким особам пропонується проводити на підставі особистої заяви інваліда, його законних представників у разі настання змін у стані здоров’я і працездатності інваліда, або за рішенням суду.

Порядок та умови надання відповідної групи інвалідності особам, які мають анатомічні дефекти, стійки необоротні порушення функцій органів і систем організму, їхній вичерпний перелік та перелік інших станів і захворювань, при яких відповідна група інвалідності встановлюється без зазначення строку повторного огляду, пропонується затверджувати на рівні Кабінету Міністрів.

Під час обговорення зазначалося, зокрема, що на практиці досить часто певним категоріям інвалідів призначають необґрунтовані повторні медичні огляди з метою встановлення та підтвердження відповідної групи інвалідності. Так, наприклад, згідно із законодавством, особам з ампутованими кінцівками медико-соціальні експертні комісії встановлюють ІІІ групу інвалідності без зазначення строку повторного огляду, проте у разі необхідності підвищення групи інвалідності таким особам наступна група встановлюється вже не безстроково. “Це змушує інваліда у подальшому рік за роком проходити повторні огляди для підтвердження групи, хоча фактично анатомічний дефект не зникає, оскільки він є необоротним”,- наголошували учасники засідання.

Наголошувалося також, що сьогодні мають місце непоодинокі факти, коли особам, які мають стійкі необоротні порушення функцій органів і систем організму, необґрунтовано відмовляють у встановленні безстрокової групи інвалідності або навіть знижують групу інвалідності, попри те, що стан їх здоров’я у порівнянні із попереднім не покращився.

На думку членів Комітету, внесення запропонованих законопроектом змін щодо встановлення особам, які мають анатомічні дефекти та інші необоротні порушення функцій органів і систем організму, відповідної групи інвалідності без зазначення строку повторного огляду сприятиме посиленню соціального захисту таких осіб, захисту їхніх прав під час проходження медико-соціальної експертизи, зменшенню навантаження на медико-соціальні експертні комісії усіх рівнів та більш раціональному використанню бюджетних коштів за рахунок зменшення кількості безпідставних повторних експертиз.

Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України

Офіційний портал Верховної Ради України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*