Державна підтримка організацій та підприємств інвалідів потребує змін

1 24 6 1403172990 2. інвалідів

  1 24 6 1403172990 1

Наближені до влади громадські організації інвалідів є найбільшими отримувачами бюджетних коштів. В той же час критерії, за якими здійснюється розподіл коштів, нечіткі і застарілі. Чи зміниться ситуація після Майдану?

17 червня 2014 року в Національній спілці журналістів України відбувся круглий стіл під час якого представники Міністерства соціальної політики України, Державної служби у справах ветеранів та інвалідів, Фонду соціального захисту інвалідів, керівники та члени організацій та підприємств інвалідів обговорили результати громадського моніторингу та експертизи політики державної підтримки громадських організацій (ГОІ) та підприємств інвалідів. Дослідження було підготовлено в рамках проекту «Аналіз політики підтримки підприємств та організацій інвалідів в Україні: сприяння забезпеченню рівного доступу НУО до державної підтримки та постачання соціальних послуг інвалідам», що реалізується Фундацією «Відкрите суспільство» за підтримки за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Результати дослідження представили експерти Іван Сікора, Катерина Кульчицька, Денис Черніков. На думку керівника проекту Іван Сікори, «можна стверджувати про необхідність усунення фактичної дискримінації окремих нозолій інвалідів, організацій інвалідів та областей, запровадити чіткі, прозорі та конкурентні критеріїв відбору з врахуванням результатів діяльності організацій та підприємств. На часі, усунення існування конфлікту інтересів який полягає в тому, що представники громадських організацій, які отримують державне фінансування мають своїх представників серед тих хто приймає рішення щодо виділення коштів». Інтерв’ювання ГОІ та підприємств показало, що ГОІ потребують державної підтримки у наступні 5-10 років. Разом з тим, сучасна і попередня державна підтримка, на думку більшості опитаних, є незадовільною і потребує змін.

«Фінансування ГОІ потребує змін. Але треба враховувати специфіку ГОІ. Їх необхідно підтримувати, але механізм, формат підтримки потребує обговорення, аналізу. Ми сподіваємося рано чи пізно прийти до моделі, яка б враховувала інтереси як держави, так і наших партнерів” зазначила Світлана Руда, представниця Міністерства соцполітики.

Про актуальність дослідження та важливість об’єднання зусиль вироблення більш ефективних підходів до державної підтримки ГОІ та підприємств інвалідів зазначали Володимир Сіроштан, перший заступник Голови Державної служби у справах ветеранів та інвалідів, Євген Міщенко, заступник директора Фонду соціального захисту інвалідів, Юрій Антропов, голова Громадської Ради при Фонді соціального захисту інвалідів та керівники громадських організацій інвалідів.

Директор Фундації «Відкрите суспільство» та керівник проекту Іван Сікора представив для обговорення проект відкритого звернення та альтернативи, які стосувалися політики державної підтримки підприємств та організацій інвалідів. Після їх обговорення та дискусії, що більш як на годину перевищила запланований регламент, учасники круглого столу домовилися про продовження консультацій до 23 червня. На підставі узагальнення результатів дискусії під час круглого столу та додаткових консультацій, експерти Фундації «Відкрите суспільство» підготують остаточні пропозиції щодо необхідних змін до політики державної підтримки підприємств та організацій інвалідів.

Фундація “Відкрите суспільство”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*