Президент ветував закон про сурдопереклад, бо той обмежує права інвалідів

Віктор ЯнуковичПрезидент Віктор Янукович наклав вето на закон «Про внесення змін до Закону України “Про телебачення і радіомовлення” (організація сурдоперекладу в державних телеорганізаціях)». Про це «Телекритику» повідомив член Комітету з питань свободи слова та інформації Андрій Шевченко.

Верховна Рада ухвалила закон 12 січня, за нього проголосували 312 народних депутатів із 409 зареєстрованих у залі. Закон зобов’язував державні та комунальні телекомпанії здійснювати інформаційне мовлення, в частині телевізійних новин, із субтитруванням та/або сурдоперекладом.

На думку президента, ухвалений закон не може бути підписаний, тому що суперечить закону «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», з згідно з яким ТРО (незалежно від форми власності та відомчого підпорядкування) мають забезпечувати субтитрування або переклад на жестову мову офіційних повідомлень кіно-, відеофільмів, передач і програм у порядку та на умовах, визначених Кабінетом Міністрів України.

А закон про сурдопереклад встановлює таке зобов’язання лише для державних та комунальних ТРО, а це 32 з 1300 телекомпаній. Також цим законом встановлюється обмежений перелік телепродукту, який має бути адаптований для інвалідів по слуху.

«Телерадіоорганізації (незалежно від форми власності та підпорядкування) зобов’язані здійснювати субтитрування або переклад на жестову мову офіційних повідомлень, кіно-, відеофільмів, передач і програм у порядку та на умовах, визначених Кабінетом Міністрів України», – вважає президент.

«Телекритика»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*