Уряд схвалив законопроект, який забезпечить можливість користуватися пільгами окремим категоріям інвалідів

11 6 denisova10-08-09 3. инвалидам

Міністерством соціальної політики запропоновані зміни, які допоможуть вирішити питання щодо можливості користування пільгами окремим категоріям інвалідів. Про це 30 жовтня повідомила Міністр соціальної політики Людмила Денісова під час представлення проекту Закону України «Про внесення зміни до статті 4 Закону України „Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні”», який був схвалений на засіданні Уряду.

За словами Міністра, в Україні проживають особи з інвалідністю, які через певні обставини – наприклад, відсутність страхового стажу – не мають права на отримання пенсії чи державної допомоги. Їм не видається посвідчення, і тому вони позбавлені можливості користуватися пільгами, які передбачені законодавством України.

«Законопроектом передбачено запровадити альтернативний посвідченню документ – довідку, на підставі якої особи з інвалідністю будуть мати право користуватися пільгами. Вона видаватиметься регіональними органами соціального захисту населення та міститиме такі відомості: прізвище, ім’я, по батькові, групу та причину інвалідності, а також у відповідних випадках основні нозологічні форми захворювань особи (по зору, слуху та з ураженням опорно-рухового апарату)», – пояснила Людмила Денісова.

Зазначимо, що чинним законодавством передбачено надання інвалідам пільг (проїзд, придбання лікарських засобів, санаторно-курортне лікування, забезпечення технічними засобами реабілітації, першочергове обслуговування у медичних закладах) на підставі посвідчення, що підтверджує відповідний статус; пенсійного посвідчення; посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до законів України „Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам” та „Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам”.

Міністерство соціальної політики України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*