На семінарі – про права інвалідів

1 26 3 PM6image004 2. обмеженими фізичними можливостями, інвалідністю, інвалідів

  1 26 3 PM6image004 1У приміщенні Будинку праці, що в м. Тернополі, відбувся семінар, організований Тернопільською обласною організацією Всеукраїнської організації інвалідів «Союз організацій інвалідів України» за участю членів та активістів громадських організацій інвалідів, представників департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації, управління Пенсійного фонду України у Тернопільській області, обласного центру зайнятості.

Проводив захід голова обласної організації Всеукраїнської організації інвалідів «Союз організацій інвалідів України» Михайло Костів.

Під час семінару йшлося про нормативно-правові вимоги щодо прав інвалідів при соціальному забезпеченні; про види та напрямки допомоги інвалідам при працевлаштуванні; про врахування інтересів осіб з обмеженими фізичними можливостями при складанні та реалізації індивідуальної програми реабілітації інвалідів тощо.

Про надання службою зайнятості соціальних послуг особам з інвалідністю розповіла присутнім начальник відділу організації сприяння працевлаштуванню та надання послуг роботодавцям обласного центру зайнятості Валентина Нікуліна. Зокрема, вона ознайомила учасників семінару із порядком реєстрації громадян, які звертаються у службу за сприянням у працевлаштуванні; розповіла про те, що в усіх центрах зайнятості Тернопілля для вільного доступу осіб з обмеженими фізичними можливостями встановлено пандуси чи сигнальні кнопки для виклику спеціалістів, обладнано відповідні довідкові кутки з інформаціями про підприємства, що мають вакансії для інвалідів, навчальні заклади, які здійснюють професійну підготовку зазначеної категорії населення, забезпечено можливості користуватися різними джерелами інформації, в тому через Інтернет.

– У січні-листопаді 2014 року послугами місцевих центрів зайнятості скористалась 1241 особа з інвалідністю. Всі вони отримали інформаційні, консультаційні та профорієнтаційні послуги, а також залучались до участі в різноманітних семінарах. 1120 таким особам надано статус безробітного. За сприяння служби зайнятості 113 інвалідів проходили професійне навчання, 82 – взяли участь в громадських роботах. За направленнями базових центрів зайнятості вдалося працевлаштувати 457 осіб з обмеженими фізичними можливостями, – повідомила Валентина Нікуліна. – Для започаткування власної справи 17 безробітним з інвалідністю виплачено одноразово допомогу по безробіттю для організації підприємницької діяльності.

Присутні обговорили шляхи співпраці у питаннях реалізації державних гарантій інвалідам, а також окреслили пріоритетні напрямки діяльності з удосконалення соціального забезпечення осіб з обмеженими фізичними можливостями.

Відділ організації сприяння працевлаштуванню та надання послуг роботодавцям ОЦЗ

Тернопільський обласний центр зайнятості +ФОТО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*