Рада прирівняла осіб, які отримали каліцтва на Майдані, до інвалідів війни

1 12 6 euromaidan best 3 2. інвалідів

  1 12 6 euromaidan best 3 1

Народні депутати підтримали у першому читанні законопроект №1423 “Про внесення зміни до статті 7 закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”. За відповідне рішення проголосували 235 нардепів з 226 мінімально необхідних.

Як заявив голова парламентського комітету у справах ветеранів та інвалідів Олександр Третьяков, при підготовці даного законопроекту до другого читання від народних депутатів надійшло 4 поправки, дві з яких були враховані, а дві – відхилені.

“Абзац 2 пункту 1 законопроекту викласти у такій редакції: осіб, які стали інвалідами внаслідок поранень, каліцтв, контузій та інших ушкоджень здоров’я, отриманих під час участі у масових акціях громадського протесту в Україні з 21 листопада 2013 р. по 21 листопада 2014 р. за євроінтеграцію та проти режиму Януковича (далі по тексту – Революція Гідності) та які звернулися за медичною допомогою в період з 21 листопада 2013 р. по 30 квітня 2014 р.”, – зачитав Третьяков враховану поправку депутата Олексія Ленского.

Також, за словами Третьякова, пункт 2,3 законопроекту був викладений в такій редакції: “Цей закон набирає чинності на наступний день після його опублікування та вводиться в дію через 10 днів після його опублікування”.

Закон надає право на встановлення статусу інваліда війни, передбаченого законом “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, особам, які стали інвалідами внаслідок поранень чи інших ушкоджень здоров’я, одержаних під час масових акцій громадського протесту в Україні з 21 листопада 2013 по 21 лютого 2014 р.

Як заявив голова парламентського комітету у справах ветеранів та інвалідів Олександр Третьяков, при підготовці даного законопроекту до другого читання від народних депутатів надійшло 4 поправки, дві з яких були враховані, а дві – відхилені.

Зокрема пропонується:

– впорядкувати коло осіб, які стали інвалідами внаслідок поранень чи інших ушкоджень здоров’я, одержаних під час масових акцій громадського протесту в Україні з 21 листопада 2013 р. по 21 лютого 2014 р.

– визначити статус осіб, які стали інвалідами внаслідок поранень чи інших ушкоджень здоров’я, одержаних під час масових акцій громадського протесту в Україні у вказаний проміжок часу;

– надати відповідні пільг особам, які стали інвалідами внаслідок поранень чи інших ушкоджень здоров’я, одержаних під час масових акцій громадського протесту в Україні у вказаний період.

Як заявив народний депутат фракції “Блок Петра Порошенка” Олександр Третьяков, за даними Генеральної прокуратури на сьогоднішній день таких постраждалих близько 900 осіб. “Тому це не стане великим бюджетним тягарем для країни”, – зазначив він.

РБК-Україна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*