Вперше голос громадських організацій людей з інвалідністю прозвучав в Комітеті ООН

1 24 4 DSC09390 2. інвалідністю, інвалідів

  1 24 4 DSC09390 1У вересні 2015 року Україна має звітуватись в Комітетів ООН з прав людей з інвалідністю за виконання Конвенції ООН про права інвалідів. В межах підготовки звіту уряду Комітет заслуховує звіти та рекомендації громадських організації людей з інвалідністю.

20 квітня 2015 року в м. Женева в Комітеті ООН відбулося представлення Альтернативних звітів громадських організацій людей з інвалідністю. У складі делегації, очолюваної Національною Асамблеєю інвалідів України, були організації: ВГО «Коаліція захисту прав інвалідів та осіб з інтелектуальною недостатністю», ВГО «Група активної реабілітації», ВГО «Генерація успішної дії», Житомирська ГОІ «Молодь. Жінка, Сім’я», БФ «Крок за Кроком», які брали активну участь у підготовці звіту.

Вперше представники громадських об’єднань людей з інвалідністю говорили про дотримання своїх прав на високому міжнародному рівні, про необхідність впровадження системних змін в нашій державі, про бар’єри, які заважають їм бути включеними у суспільство. Увага акцентувалась на питаннях дискримінації, доступності, освіти, охорони здоров’я, працевлаштування, прав дітей та жінок з інвалідністю, переселенців з інвалідністю, відновлення прав недієздатних та ін.

Українська делегація громадських організацій людей з інвалідністю подякувала членам Комітету за листи підтримки до урядових структур нашої держави щодо внесення змін в переклад Конвенції на українську мову.

Поряд з тим учасники делегації висловили прохання до членів Комітету ООН з прав людей з інвалідністю щодо проведення спеціального засідання Комітету з питання виконання статті 50 КПІ «Автентичні тексти», а саме перегляду перекладу Конвенції російською мовою.

Делегація українських ГОІ взяла участь у спеціальних зустрічах з членами Комітету:

Шафак Павей – яка у вересні 2015 року виголосить узагальнену доповідь за державним звітом про виконання КПІ в Україні та альтернативними від громадських організацій людей з інвалідністю;

Діаною Кінгстон – заступником голови Комітету.

Також відбулися зустрічі з офіційними особами ООН, не членами Комітету, уповноваженими брати участь у розробці політики ООН щодо прав людей з інвалідністю: Каталіною Деванс – спеціальним доповідачем з прав осіб з інвалідністю Управління Верховного комісара ООН з прав людини, Александрою Шветцер – офіцером з питань прав людини Секції Європи і Центральної Азії Управління Верховного комісара ООН з прав людини.

Під час візиту обговорювалась участь громадських організацій людей з інвалідністю у підготовці доповіді ООН по виконанню статтю 11 Конвенції ООН про права інвалідів «Ситуація ризику та надзвичайні гуманітарні ситуації».

Візит української делегації став можливим завдяки фінансовій підтримці Міжнародного альянсу людей з інвалідністю та Програми розвитку ООН в Україні.

ВГО «Національна Асамблея інвалідів України» +ФОТО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*