В Україні мають створюватись всі умови для того, щоб діти з обмеженими можливостями могли повноцінно реалізовувати своє право на освіту, – Микола Кулеба

1 28 5 55d893f03575e4caa6b9aac330356608 1440682134 large 2. інклюзивної освіти

  1 28 5 55d893f03575e4caa6b9aac330356608 1440682134 large 1

Уповноважений Президента України з прав дитини взяв участь у Всеукраїнській конференції «Що гальмує інклюзію в Україні?», яку організувала Громадська організація інвалідів «Родина». Учасники конференції разом із представниками Міністерства освіти і науки, Міністерства соціальної політики, освітніх та медичних закладів, громадських організацій та народними депутатами обговорювали проблемні питання розвитку інклюзивної освіти в Україні, а також – досвід окремих навчальних закладів та педагогів у цьому напрямку.

На сьогодні в Україні проживає 160 тисяч дітей з інвалідністю. Ці діти мають таке ж право на освіту, як і всі інші, але, на жаль, система інклюзивної освіти розвивається повільно і не знаходить необхідної підтримки зі сторони держави та суспільства.

Уповноважений наголосив на необхідності комплексного вирішення проблем дітей з особливими освітніми потребами, у тому числі – дітей з інвалідністю. Зокрема, Микола Кулеба зазначив, що потрібно розробити комплексні зміни до законодавства з питань освіти, охорони здоров’я, соціального захисту з метою забезпечення у відповідних сферах реалізації всіх прав дітей з особливими освітніми потребами, визначити механізми ефективної міжвідомчої взаємодії та координуючі органи на центральному та регіональному рівнях.

«Необхідно змінювати ставлення самих педагогів до дітей з особливими потребами, формувати правильне розуміння та сприйняття інклюзивної освіти. Потрібно проводити просвітницьку роботу з учителями та батьками», – сказав Микола Кулеба.

Уповноважений підкреслив, що в умовах децентралізації слід розвивати систему соціальних і освітніх послуг на рівні громади, щоб кожна дитина могла отримувати освітні, реабілітаційні та корекційні послуги на місцевому рівні. «Я бачу вирішення цих проблем у створенні центрів соціальної підтримки дітей, в яких спеціалісти допомагали б сім’ям у вихованні дитини з особливими потребами» – зазначив Микола Кулеба.

Усі учасники конференції висловили переконаність в тому, що ці та інші проблеми можна вирішити лише спільними зусиллями держави та громадянського суспільства.

Офіційне інтернет-представництво Президента України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*