Рада дозволила безкоштовно віддавати інвалідам автомобіль після 10 років експлуатації

1 17 5 0726clgqvrfpik 2. інвалідів

Верховна Рада України ухвалила урядовий Закон про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення інвалідів автомобілями (№2777).

Як передає кореспондент УНІАН, за це рішення проголосували 236 народних депутатів із 277, зареєстрованих у сесійній залі.

Законом у Законі України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” встановлюється, що інвалідам і дітям-інвалідам надаються безоплатно або на пільгових умовах на підставі індивідуальної програми реабілітації послуги з соціально-побутового і медичного обслуговування, технічні та інші засоби реабілітації (засоби для пересування, протезні вироби, сурдотехнічні засоби, мобільні телефони для письмового спілкування тощо), вироби медичного призначення (індивідуальні пристрої, протези очей, зубів, щелеп, окуляри, слухові та голосоутворювальні апарати, ендопротези, сечо- та калоприймачі тощо), а також автомобілі, крісла колісні з електроприводом – за наявності відповідного медичного висновку.

Інваліду, законному представнику недієздатного інваліда чи дитини-інваліда автомобіль, виданий безоплатно чи на пільгових умовах, у тому числі визнаний гуманітарною допомогою, за бажанням може бути безоплатно переданий у власність після закінчення 10-річного строку експлуатації у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Крім того, у Законі України “Про гуманітарну допомогу” визначається, що автомобіль, визнаний гуманітарною допомогою, яким інвалід був забезпечений через органи соціального захисту населення і користувався більше 10 років, за рішенням центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері соціального захисту населення, може бути безкоштовно переданий у власність інваліду, законному представнику недієздатного інваліда чи дитини-інваліда за бажанням у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Економіка : Новини УНІАН

Одна репліка к “Рада дозволила безкоштовно віддавати інвалідам автомобіль після 10 років експлуатації”

  1. Лідія Миколаївна сказав:

    Автомобілі як гуманітарна допомога – це майже міф. Тому, що це буває настільки рідко… Цим законом скористалися деякі інваліди, щоб придбати за свої кошти авто, але, щоб не втрачати на розмитненні ще більше, ніж коштує саме авто. Однак було: інвалід помер, і соцзабез забрав авто, бо оформлення відбулося за цим законом.
    Була б у нас хоч трішки цивілізованіша держава, то якщо скасували закон про максимальну 7% оплату авто, що надається через соцзабез, і черги на їх отримання стоять на місці,
    то хоча б прийняли
    Закон про безоплатне розмитненння і реєстрацію придбанніх інвалідами власним коштом авто.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*