Представники влади та громадськості обговорили проект закону «Про освіту» в частині інклюзивної освіти

1 02 3 f-5-itap6-1 1 2. освіти

  1 02 3 f-5-itap6-1 1

30 листопада 2015 року у Міністерстві освіти і науки України відбулося засідання робочої групи з доопрацювання проекту закону «Про освіту» в частині інклюзивної освіти.

За результатами засідання було запропоновано узгоджені позиції громадських організацій на основі опрацювання міжнародних норм щодо освіти дітей з особливими потребами та приведено термінологію відповідно до Конвенції про права інвалідів.

У засіданні взяли участь представники Комітетів Верховної Ради України з питань науки і освіти, охорони здоров’я, соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Уповноваженого Президента України з прав людей з інвалідністю, центральних органів виконавчої влади, Національної асамблеї інвалідів України, Благодійного фонду Порошенка та інших громадських інституцій.

Під час дискусій було обговорено питання кадрового забезпечення навчальних закладів, матеріально-технічних умов, індивідуальних підходів в освіті дітей з особливими потребами тощо. Члени робочої групи визначили такі терміни як «інклюзивне навчання», «універсальний дизайн в освіті», «розумне пристосування», «особа з особливими освітніми потребами» та інші.

У цілому за результатом засідання робочої групи було сформульовано пропозиції до доопрацьовання законопроекту з урахуванням висновку головного науково-експертного управління Апарату Верховної Ради України та Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти.

  1 02 3 f-5-itap6-2 2

  1 02 3 f-5-itap6-3 3

  1 02 3 f-5-itap6-4 4

  1 02 3 f-5-itap6-5 5

Міністерство освіти і науки України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*