Андрій Рева зустрівся з представниками громадських організацій інвалідів

1 13 6 95321575411 2. інвалідністю, інвалідів

  1 13 6 95321575411 1Уряд і Мінсоцполітики, зокрема, розглядають взаємодію між центральними та регіональними органами виконавчої влади, місцевого самоврядування та громадськими об’єднаннями осіб з інвалідністю як обов’язкову умову на шляху до створення безбар’єрної України. І взаємодія ця має здійснюватися на засадах партнерства і взаємної відповідальності. На цьому наголосив Міністр соціальної політики Андрій Рева під час зустрічі з представниками громадських організацій інвалідів.

Андрій Рева зазначив, що над питанням безбар’єрного середовища потрібно багато працювати. „Я розумію, що це не можна зробити за один місяць чи за один рік. Повинна бути прийнята програма. Наприклад, у Вінниці діяла програма „Місто Вінниця – зручне для всіх”. Ми 10 років працювали над тим, щоб домогтися визначених цілей. Вважаю, що подібну програму – по забезпеченню доступності всієї нашої інфраструктури для людей з обмеженими фізичними та інтелектуальними можливостями – слід підготувати в цілому для України. При цьому має бути конкретно визначено – хто й чим займатиметься та забезпечено контроль за виконанням. Тільки при такій системній роботі ми можемо очікувати на ефективний результат”, – підкреслив очільник Мінсоцполітики.

Андрій Рева підтримав висловлену учасниками зустрічі пропозицію щодо відновлення діяльності Ради у справах інвалідів при Кабінеті Міністрів України і висловив сподівання, що саме цей орган зможе здійснити розробку зазначеної програми.

„Всі ми розуміємо, що проблема людей з обмеженими можливостями – це не тільки проблема Мінсоцполітики. Це проблема й інфраструктурна, й МОЗу, й інших сфер життєдіяльності. Тому така Рада має діяти на урядовому рівні, повинні прийматися рішення, які потім міністерства будуть реалізовувати”, – зауважив Міністр.

Обговорили учасники зустрічі й питання реалізації в Україні Конвенції ООН про права людей з інвалідністю, виконання Рекомендацій Комітету ООН з прав людей з інвалідністю (Женева, 2015), соціального захисту внутрішньо переміщених осіб з інвалідністю, цивільних постраждалих в зоні АТО. Також йшлося про державну підтримку діяльності всеукраїнських громадських організацій людей з інвалідністю та їх підприємств, забезпечення соціальних гарантій осіб з інвалідністю на місцевому рівні в умовах децентралізації влади та необхідність збільшення видатків з державного бюджету за програмою КПКВ 2507030 „Заходи із соціальної, трудової та професійної реабілітації інвалідів” за напрямком „Санаторно-курортне оздоровлення інвалідів” в частині оздоровлення інвалідів-спинальників тощо.

Андрій Рева запевнив, що всі висловлені побажання та рекомендації будуть опрацьовані профільними підрозділами Міністерства і за результатами прийняті відповідні рішення.

„Я хочу, щоб у нас були нормальні робочі стосунки, щоб ми щиро і відверто говорили. У нас купа проблем. Вирішити їх ніякий Міністр один не зможе. Тим більше, якщо не дай Боже, його не підтримуватимуть люди, або якщо він робитиме те, що людям не зрозуміло. Тому я сподіваюся на нашу з вами плідну співпрацю. Адже ми всі прагнемо позитивних змін”, – резюмував на завершення зустрічі Міністр.

Андрій Рева також підкреслив, що люди з інвалідністю – потужна суспільна сила. І спільне завдання всіх і кожного в Україні – забезпечити повну реалізацію їх конституційних прав, наприклад, на участь у громадському та трудовому житті, а для того необхідно здійснити ліквідацію бар’єрів та обмежень.

Міністерство соціальної політики України

Одна репліка к “Андрій Рева зустрівся з представниками громадських організацій інвалідів”

  1. Лариса :

    А у місті Вінниця, усі об’єкти архітектурно достуапні і транспорт доступний????!!! Тільки на таких умовах можна говорити про створення чергової прогами. Хто живе у Вінниці поділіться досвідом?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*