Спецобладнання (ВІДЕО)

1 14 5 image 442 2. інвалідністю

Два спеціальних гінекологічних крісла для жінок з особливими потребами встановлено у двох Черкаських пологових будинках. Це стало можливим завдяки зусиллям працівників громадської організації «Молода Черкащина». Про важливість піклуватися про репродуктивне здоров’я жінок з інвалідністю, про розширення їхніх прав у межах просвітницького проекту дізнавалися громадські активісти з 10 регіонів України.

Проект під назвою «Просвітництво та адвокатування у сфері репродуктивного здоров’я» тривав півроку, розпочавшись у грудні 2015-го. Основний акцент робився на необхідності піклуватися про чоловіче та жіноче здоров’я людям з інвалідністю. Необхідні рекомендації зібрали у спеціальній електронній брошурі. Керівник проекту, людина з інвалідністю, Анна Харченко має чималий досвід з покращення життя таким людям. Разом з колегами добилися закупівлі гінекологічних крісел з гідравлічним підйомом – спеціально для жінок з особливими потребами.

Експерт з моніторингу ГО «Молода Черкащина» Тетяна Ковальчук розповідає: у межах проекту створили школу адвокації для громадських активістів з 10 областей України, які опікуються питанням репродуктивного здоров’я. Вчили жінок із сільської місцевості, із ВІЛ-позитивним статусом, молодь з незахищених верств населення.

Головний лікар Комунального Закладу «Черкаський міський пологовий будинок «Центр матері та дитини» ЧМР Володимир Зеленько розповідає, що у Черкаській області на сьогодні проживає 600 жінок-інвалідів. Хоча кріслами користуються нечасто, потреба у них є. Адже спеціальними обладнанням для оглядів у черкаських лікарнях користуються не лише жінки з інвалідністю: вони доступні також пенсіонерам та людям з надмірною вагою.

Черкаська ОДТРК “Рось”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*