Адвокатам-інвалідам в роботі можуть допомагати технічні асистенти

1 11 7 dreamstime s 37818175 2. обмеженими фізичними можливостями

За поданням адвоката з обмеженими фізичними можливостями (інваліда) до Єдиного реєстру адвокатів України вноситься інформація (ПІБ) щодо його технічного асистента.

Це передбачено рішенням РАУ від 10 червня 2016 р. №135. Так, Рада адвокатів України відмовилась вносити доповнення в Положення про помічника адвоката щодо спеціального помічника адвоката. Натомість РАУ затвердила роз’яснення щодо забезпечення реалізації адвокатами з обмеженими фізичними можливостями (інвалідами) права на професійну діяльність.

Професійні права адвокатів з обмеженими фізичними можливостями (інвалідів) законодавство про адвокатуру та адвокатську діяльність і процесуальне законодавство України не регулює, тому, на думку РАУ, мають застосовуватись загальні норми законодавства про права інвалідів.

Роз’ясненням передбачено діяльність технічного асистента адвоката з обмеженими фізичними можливостями. Зокрема, такий асистент здійснює свою діяльність на всій території України виключно за письмовим або усним дорученням адвоката та за її межами, якщо це не суперечить законодавству іноземної держави.

Технічні асистенти можуть здійснювати свою діяльність на підставі трудового договору (контракту), або на інших підставах, не заборонених законодавством. В окремих випадках технічний асистент може суміщати свою діяльність з обов’язками помічника адвоката.

Адвокат здійснює керівництво діяльністю технічного асистента та може давати йому доручення правового характеру в порядку і межах, передбачених чинним законодавством України. При цьому, адвокат несе відповідальність за його дії.

Технічний асистент не може вважатися самостійною особою, яка безпосередньо вчиняє дії по наданню правової допомоги, а лише забезпечує якісне та повне надання правової допомоги адвокатом.

Функції технічного асистента полягають наступному:

– фізичне переміщення адвоката з одного місця до іншого;

– можливість вивчати (читати) документи, що стосуються справи клієнта, юридичну та науково-практичну літературу і т.п., зафіксувати їх зміст та форму за допомогою власного запису, в тому числі з використанням спеціальних технічних засобів;

– технічний набір тексту процесуальних та правових документів, що готує адвокат, внесення змін, виправлень та доповнень до документів за дорученням адвоката; друк, копіювання та сканування, інше технічне опрацювання інформації та документів.

При виконанні своїх функції асистент зобов’язаний:

1) бути постійно присутнім з адвокатом під час здійснення ним будь яких видів адвокатської діяльності, зокрема, при наданні консультацій, при здійсненні захисту та представництва клієнта в судах тощо;

2) разом з адвокатом знайомитися з матеріалами справи, робити з них виписки та копії, допомагати адвокату у здійсненні ним інших процесуальних повноважень;

3) зберігати адвокатську таємницю і т.д.

Закон і Бізнес

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*